دوری از استرس با تغییر در سبک زندگی

به گزارش ورزش من و تو، زندگی امروز / به اعتقاد روانشناسان این سبک زندگی و باور های ماست که زندگی شاد و بدون استرسی ایجاد می نماید؛ یعنی گاه فقط کافی است تا سبک زندگی ما عوض گردد. گاه تغییرات به ظاهر کوچک، اتفاقات شیرینی در پی خواهد داشت.

دوری از استرس با تغییر در سبک زندگی

به گزارش زندگی امروز به نقل از روزنامه آرمان امروز، به اعتقاد روانشناسان این سبک زندگی و باورهای ماست که زندگی شاد و بدون استرسی ایجاد می نماید؛ یعنی گاه فقط کافی است تا سبک زندگی ما عوض گردد. گاه تغییرات به ظاهر کوچک، اتفاقات شیرینی در پی خواهد داشت. مانند:

درباره اینکه چه چیزی شما را شادمان می نماید، به دقت فکر کنید: در این دنیای عظیم چیزهای متعددی هستند که مایه شادمانی ما می شوند. فقط کافی است با دقت به آنها فکر نموده و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید. رسیدن به این اهداف، حس خوبی در شما ایجاد خواهد نمود.

با افراد مثبت و شاد رفت وآمد کنید:

حتما شما هم این ضرب المثل را شنیده اید؛ کمال هم نشین در من اثر کرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که حال خوب و بد، به صورت مسری به اطراف سرایت می نماید؛ اگر با افرادی که دائم از مسائل گلایه می نمایند رفت وآمد کنید، انتظار حال خوب انتظار زیادی است. پس از همین الآن سعی کنید با افراد مثبت معاشرت کنید تا سرزندگی آنها به شما هم سرایت کند.

هر روز برای خودتان وقت بگذارید:

گاه کارهایی که به ظاهر کوچک و بی اهمیت هستند؛ مثل پیاده روی، یک شام خوب، صحبت با یک دوست و... می تواند حال ما را خوب کند. تاثیر این کارهای به ظاهر کوچک بر شادمانی ما، فوق العاده است. لیستی از این کارهای کوچک تهیه نموده و سعی کنید هر روز حداقل یکی از آنها را انجام دهید.

عقل سالم در بدن سالم است:

ورزش و تغدیه سالم یکی از مهم ترین عوامل شادکامی است؛ از مصرف فست فودها تا جایی که امکان دارد اجتناب کنید و سعی کنید حتما ورزش را در برنامه روزانه تان قرار دهید.

خوش بین باشید:

اجازه ندهید ناراحتی و احساسات منفی وارد زندگی شما بگردد. این را بپذیرید که مسائل هم در کنار خوشی ها بخشی از زندگی ماست و ما در سختی ها ساخته شده و رشد می کنیم؛ زمانی که با مسائل برخورد می کنید با خود بگویید این روزها تمام می گردد و از جملات مثبتی مثل تو قوی باش، حتما می توانی حلش کنی و... بهره ببرید.

خودتان را سرگرم کنید:

طبق تحقیقات، افرادی که برای زندگی خود برنامه دارند و هر روز کارهایی دارند تا آنها را انجام دهند، در مقایسه با سایرین زندگی شادتری را تجربه می نمایند. یک کار نو، یادگیری مهارت های متنوع و... می تواند فکر شما را درگیر نموده و موجب نشاط گردد.

در کارهای خیر شرکت کنید:

یاری به دیگران و مایه تسکین و آرامش دیگران بودن، تاثیر فوق العاده ای بر آرامش و نشاط ما خواهد داشت. تقسیم شادی با سایرین، طعم شادی را بیشتر و طولانی تر می نماید. مهم نیست ما چگونه به دیگران یاری می کنیم؛ گاه یک همدردی صمیمانه، کلمات تسکین بخش و... باعث ایجاد نشاط در دیگران و به تبع آن در وجود خود ما خواهد شد.

بخشش را امتحان کنید:

ناراحتی و دلخوری از دیگران، همچون باری سنگین بردوش ماست و تا زمانی که بخشش را امتحان ننموده و دیگران را از صمیم قلب نبخشیده ایم، این بار سنگین را زمین نگذاشته و همه جا با خود می بریم. بخشش باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب می گردد و به آرامش شما یاری بسیاری می نماید.

سیستم حمایت اجتماعی قوی داشته باشید:

دوستان خوب و خانواده گرم ازجمله عواملی هستند که به نشاط ما یاری فراوانی می نمایند. اطمینان از اینکه در شرایط سخت افرادی هستند که به ما یاری خواهند کرد و حال ما برای آنها مهم است و می توانیم از آنها تقاضای یاری کنیم، تاثیر زیادی در آرامش ما خواهد داشت.

مهارت های ارتباطی خود را افزایش دهید:

توانایی ارتباط موثر، حل مساله، مدیریت استرس، توانایی نه گفتن و... ازجمله مهارت های ارتباطی مهمی هستند که با پیشگیری از بروز مسائلی در آینده، به حفظ شادمانی ما یاری فراوانی می نمایند.

از قلم نیاندازید نگرش شما به مسائل بسیار مهم تر از خود مشکل است:

به مشکل به اسم یک فرصت برای رشد و بالندگی نگاه کنید. بسیاری از مسائل، سرآغاز یک قدم عظیم و زندگی نو برای ماست. کافی است تا نکته پنهان در هر مشکل را یافت و آن وقت است که مسائل تبدیل به شکلات می شوند.

در حال زندگی کنید:

از لحظه بهره ببرید. حال انتخاب با شماست که از این به بعد چگونه زندگی کنید؛ با نشاط و شادمانی یا با ناراحتی و افسردگی.

منبع: زندگی روز
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1731

به "دوری از استرس با تغییر در سبک زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوری از استرس با تغییر در سبک زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید