حرکت کوسه ای در بازار مسکن

به گزارش ورزش من و تو، خبرنگاران : بعضی از کارگزاری های املاک از تاکتیک های جدیدی برای کسب سود بیشتر استفاده می نمایند مانند زخمی کردن فایل های مرغوب و ارزنده که به تکنیک کوسه ای معروف شده است.

حرکت کوسه ای در بازار مسکن

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با مشاور ساخت در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران ، آنالیز فایل های فروش املاک نشان می دهد بیشتر قیمت های پیشنهادی از سوی فروشندگان با قیمت واقعی منطقه تفاوت بالایی دارد . در این نرخ گذاری ها بعضی از مشاوران املاک نقش اصلی را دارند .

سبک دپارتمانی در بازار ملک چیست؟

مجید صالحی یکی از مشاوران املاک قدیمی که در محدوده جنوبی تهران فعالیت می نماید به خبرنگاران می گوید : سبک جدیدی در بازار ملک باب شده است که به سبک دپارتمانی معروف است . واسطه گران با شناسایی املاکی که با قیمت مناسب و واقعی برای فروش گذاشته شده است که بیشتر این فایل ها به وسیله سایت های فروش ملک یا دسترسی به فایل مشاوران املاک به دست می آید با فروشندگان وارد مذاکره می شوند .

وی ادامه می دهد : آپارتمانی که 500 میلیون نرخ گذاری شده ،با مذاکره با فروشنده به قیمت 550 میلیون برای فروش گذاشته می گردد و افزایش فروش میان فروشنده و واسطه تقسیم می گردد .این مشاوران املاک دیگر به حق کمیسیون 2 تا 3 میلیونی بسنده نمی نمایند و با شگردهای جدید تا روزی 12 میلیون هم کسب درآمد دارند .

این مشاور املاک قدیمی معتقد است : این رفتارها سبب می گردد قیمت ملک در منطقه ای به طور نامتعارف بالا برود و همچنین این مشاوران از عملیات های روانی برای مرغوب جلوه دادن بعضی از املاک نیز استفاده می نمایند به این شیوه که در ساعتی معین چند خریدار را برای بازدید ملکی هماهنگ می نمایند و با عملیات روانی خریداران را مشتاق ملک می نمایند .

پای تکنیک کوسه ای به خرید و فروش ملک باز شد

یکی دیگر از شگردهای مشاوران املاک خرید املاک مرغوب توسط خود مشاوران املاک است به این شیوه که بخشی از قیمت کلی را به خریدار پرداخت می نمایند و پس از آن با قیمت بیشتری آن را به فروش می رسانند . این تکنیک که به تکنیک کوسه ای معروف است و نوسان گیران با زخمی کردن ملک، آن را با قیمت بیشتری با خریدار بعدی می فروشند .

صالحی این موضع را تایید می نماید و می گوید : این روش در خصوص فروشندگان کم اطلاع استفاده می گردد و ملکی 500 میلیونی را با 100 میلیون قولنامه می نمایند و با قیمت بالاتر به خریدار جدید می فروشند . در این روش خریدار جدید و فروشنده با هم رو به رو نمی شوند .

این روش های واسطه گران ملک برای سود بیشتر سبب شده در بعضی از مناطق جنوبی و جنوب غربی تهران نرخ املاک از متری یک تا 3 میلیون تومان در مدت کوتاهی افزایش پیدا کند .

محله

متراژ(مترمربع)

سن بنا

قیمت کل(تومان)

شریعتی-محمودی

70

13

2 میلیارد و 30 میلیون

تهرانپارس-خ 214

100

16

2 میلیارد و 920 میلیون

گلبرگ غربی- 16 متری دوم

73

18

1 میلیارد و 800 میلیون

ستارخان-پاک شمالی

100

11

3 میلیارد و 52 میلیون

مجیدیه جنوبی- استاد حسن بنا

90

18

1 میلیارد و 620 میلیون

معلم-قدوسی

53

6

1 میلیارد و 325 میلیون

شهرک راه آهن-هوانیروز

100

4

2 میلیارد و 247 میلیون

خواجه عبداله- چهاردهم

87

3

3 میلیارد و 480 میلیون

نارمک-چهارراه تلفنخانه

80

13

2 میلیارد و 75 میلیون

آیت اله کاشانی-بلوار اباذر

120

15

3 میلیارد و 700 میلیون

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1031

به "حرکت کوسه ای در بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت کوسه ای در بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید