تولید بیش از 15 میلیون دستگاه لوازم خانگی در سال گذشته

به گزارش ورزش من و تو، خبرنگاران : معاون امور صنایع وزارت صمت از تولید بیش از 15 میلیون دستگاه لوازم خانگی در سال گذشته خبرداد و گفت: اقدامات مناسبی در راستای توسعه این صنعت ساخت محور اجرا شده و برای بیش از یک میلیون و 300 هزار نفراشتغالزایی به همراه داشته است.

تولید بیش از 15 میلیون دستگاه لوازم خانگی در سال گذشته

به گزارش خبرنگاران به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی درجریان نشست مشترک وزیر صنعت،معدن وتجارت با انجمن های تخصصی صنایع لوازم خانگی بیان نمود: این صنعت با توجه به نقشی که در رفاه اجتماعی جامعه دارد از صنایع پر اهمیت تلقی می شود و طی سال های اخیر با تکیه بر پتانسیل های داخلی بیشتر محصولات و تکنولوژی ساخت، بومی شده است.

معاون امور صنایع وزارت صمت میزان تولید در سال 99 را بیش از 15 میلیون دستگاه گفت و افزود: این صنعت در سال گذشته به رغم وجود محدودیت های پیش روی بخش تولید ، توانسته رشد 78 درصدی رامحقق کند و این درحالی است که برندهای خارجی از ایران رفته وتولید کنندگان با تکیه بر ظرفیت های داخلی توانستند این جهش تولید را محقق کنند.

صادقی نیارکی در ادامه از رشد 88 درصدی تولید یخچال و فریزر خبرداد و گفت: محصولات پر مصرف در این صنعت نظیر ماشین لباسشویی وتلویزیون بیش از70 درصد رشد تولید داشته است.

وی در ادامه به تشریح سیاست های وزارت صمت برای توسعه صنعت لوازم خانگی و برنامه عملیاتی سال 1400 پرداخت.

همچنین در این نشست کیوان گردان مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی نیز به تبیین اقدامات اجرا شده در این صنعت در دوران بعد از محدودیت های بین المللی پرداخت و گزارشی از شرایط این صنعت در قبل از خروج برندهای خارجی ارائه کرد.

وی همچنین با تشریح سیاست های آینده برای توسعه صنایع لوازم خانگی از رشد 100درصدی انواع لوازم گاز سوز خانگی خبرداد و گفت: با توجه اقدامات اجرا شده دراین صنعت ،میزان تولیددر سال 99 فراتر از برنامه محقق شده و شاهد توسعه عمق ساخت داخل در این صنعت راهبردی هستیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1643

به "تولید بیش از 15 میلیون دستگاه لوازم خانگی در سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید بیش از 15 میلیون دستگاه لوازم خانگی در سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید