ترجمه رمان بازگشت زامس در روز شنبه منتشر شد خبرنگاران

به گزارش ورزش من و تو، رمان بازگشت زامس در روز شنبه به نویسندگی و تصویرگری پاول مآر با ترجمه مهدی شهشهانی توسط کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان منتشر شد.

ترجمه رمان بازگشت زامس در روز شنبه منتشر شد خبرنگاران

به گزارش گره فرهنگی خبرنگاران، رمان بازگشت زامس در روز شنبه به نویسندگی و تصویرگری پاول مآر با ترجمه مهدی شهشهانی به تازگی توسط کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان منتشر شده است.

این اثر یک رمان تخیلی از نویسنده ادبیات کودک اهل کشور آلمان و در ادامه کتاب داستان یک هفته پُر از شنبه نوشته شده است که پیش از این از سوی کانون منتشر شده بود که در آن شخصیتی به اسم آقای تاشن پیر منتظر یک موجود خیالی و افسانه ای به اسم زامس است که قرار است روز شنبه بیاید و آرزویش را برآورده کند.

کتاب بازگشت زامس در روز شنبه در هفت فصل با عنوان های صدای رعد در روز پنج شنبه، آرزوی داشتن ماشین آرزو، آقای کولس پر زد و رفت، دوباره یک پرواز، زامس در خطر، اتصالی کردن سیم پیچ ها و آخرین کک ومک صورت زامس برای گروه سنی نوجوان (15+) سال از سوی کانون به چاپ رسیده است.

پاول مآر در بخشی از این اثر آورده است: اگر یک شنبه آفتابی باشد، آقای مون هم دوشنبه بیاید، سه شنبه روز کار باشد و چهارشنبه وسط هفته (که همواره هست)؛ در صورتی که پنج شنبه صدای رعد شنیده گردد و آدینه آن تعطیل باشد، زامس روز شنبه خواهد آمد. زامس همان موجودی است که بینی خرطومی شکل و مو های سیخ سیخ شده قرمزرنگی دارد و آقای تاشن بیر دفعه قبل توانست از وجودش به نحو احسن استفاده کند. خوش بختانه این بار هم رابطه آن ها تغییری ننموده است. فقط این که زامس اطلاعات خوبی در استفاده از ماشین آرزو دارد و می تواند به آقای تاشن بیر یاری کن تا خودش برای برآورده شدن آرزوهایش دست به کار گردد.

پاول مآر در سال 1937 در شهر شواین فورت، آلمان به جهان آمد. او علاوه بر آثار متعددی که برای بچه ها و نوجوانان به رشته تحریر درآورده، نمایش نامه هایی برای رادیو و صحنه نیز نگاشته و تصویرگری آثارش را خود بر عهده گرفته است.

او تا به امروز جوایز متعدد بین المللی از جمله جایزه آموزشگاه ادبیات بچه ها و نوجوانان آلمان، جایزه دولتی اتریش و جایزه برادران گریم را دریافت نموده است.

کتاب بازگشت زامس در روز شنبه با رعایت کامل حق امتیاز (حق امتیاز) و اجازه رسمی انتشارات Qetinger از کشور آلمان از سوی کانون ترجمه و با شمارگان 7هزار و 500 نسخه در سه نوبت چاپ هم زمان با قیمت 18 هزار تومان منتشر شده است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1531

به "ترجمه رمان بازگشت زامس در روز شنبه منتشر شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترجمه رمان بازگشت زامس در روز شنبه منتشر شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید