بهبود زیست بوم هرندی با ساخت بوستان زندگی

به گزارش ورزش من و تو، حمیدرضا بوجاریان - خبرنگار: ضرورت اجرای اقدامات مکمل در کنار عملیات نیروی انتظامی برای جمع آوری معتادان و موادفروشان موجب شد که مدیریت شهری منطقه دست به کار گردد.

بهبود زیست بوم هرندی با ساخت بوستان زندگی

ساخت بوستان زندگی، به گفته معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 12 در کنار سایر اقدامات با هدف بهبود کیفیت زندگی ساکنان انجام می گردد. معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار منطقه تاریخی تهران در گفت وگو با ورزش من و تو محله، احداث بوستان در این محله را مهم ترین کار صورت گرفته در راستای کاهش آلودگی های زیست محیطی می داند و می گوید: محله هرندی از نظر زیست محیطی به عنوان یکی از مهم ترین مناطق منطقه در حال پایش است. برای کنترل مسائل محیط زیستی این محله که با فقر فضای سبز و مناسب نیز دست و پنجه نرم می نماید، طرح ساخت بوستان زندگی در حال اجراست که با انجام آن زیست بوم منطقه تغییر می نماید.

به گفته محمدرضا ندرلو بوستان زندگی در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد: با اجرای این طرح علاوه بر ایجاد زیبایی بصری در محله، بهبود کیفیت آب، هوا و خاک، کاهش سطح صدا، تقلیل دامنه نوسانات گرمایی، حمایت در برابر باد، کاهش فرایند فرسایش، مدیریت پسماند، بهبود تصفیه فاضلاب سطحی پیگیری می گردد. او به دیگر فعالیت های شهرداری برای ارتقای وضعیت محیط زیست منطقه اشاره می نماید و می گوید: طرح پاکسازی و اصلاح میدان محمدیه و نیز اصلاح کوچه برازجانی و جمع آوری نخاله های ساختمانی در این محدوده از برنامه هایی است که اکنون از سوی شهرداری برای ارتقای وضع محیط زیست در حال اجراست. با انجام طرح های محیط زیستی در این محدوده ها، علاوه بر احیای اماکن موجود در کوچه برازجانی و مرمت ابنیه های آسیب دیده در این محور، این نقطه از وجود مسائل زیست محیطی ناشی از وجود افراد مسئله دار پاکسازی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 199

به "بهبود زیست بوم هرندی با ساخت بوستان زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود زیست بوم هرندی با ساخت بوستان زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید