بازدید مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان از آثار تاریخی جزیره هرمز

به گزارش ورزش من و تو، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان به همراه بخشدار و فرمانده دریابانی جزیره هرمز از بناها و آثار تاریخی این جزیره بازدید کرد.

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان از آثار تاریخی جزیره هرمز

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش ورزش من و تو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، رضا برومند در بازدید از پاسگاه قدیم جزیره هرمز به موضوع واگذاری آن به بخش خصوصی اشاره نمود و گفت: طی تفاهم نامه ای با دریابانی جزیره، پاسگاه قدیم با کاربری رستوران سنتی به بخش خصوصی واگذار می گردد.

او در ادامه طی بازدید از قلعه پرتغالی ها گفت: برای مرمت و بازسازی قلعه پرتغالی ها تفاهم نامه ای با بخشداری هرمز برای انتقال پارکینگ قایقداران جنب قلعه به مکان دیگری منعقد شد.

برومند در بازدید از اثر طبیعی برج گلک، گفت: پرونده ثبت اثر طبیعی برج گلگ آماده ارسال به کمیسیون ثبت آثار است و امیدواریم این اثر در فهرست آثار ملی به ثبت برسد تا مراحل حفظ این اثر ارزشمند در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان در بازدید از خانه زعفرانی گفت: خانه زعفرانی مرکز داد و ستد و تجارت زعفران در زمان صفویه در جزیره هرمز بوده که در سال 84 به شماره 13834 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و به دنبال جذب اعتبار برای مرمت این اثر تاریخی هستیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 624

به "بازدید مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان از آثار تاریخی جزیره هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان از آثار تاریخی جزیره هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید