بازداشت شهروند دو تابعیتی در لس آنجلس به اتهام نقض تحریم های ایران

به گزارش ورزش من و تو، نیروهای امنیتی آمریکا یک شهروند دو تابعیتی ایرانی- آمریکایی را در فرودگاه بین المللی لس آنجلس به اتهام نقض تحریم های ایران بازداشت کردند.

بازداشت شهروند دو تابعیتی در لس آنجلس به اتهام نقض تحریم های ایران

به گزارش گروه بین الملل ورزش من و تو، از لس آنجلس ایالت کالیفرنیا خبر رسیده که نیروهای امنیتی یک تبعه دو تابعیتی ایرانی-آمریکایی 46 ساله را که از ترکیه وارد فرودگاه این شهر آمریکا شده بود، بازداشت کرده و دادستان های این کشور علیه او به اتهام نقض تحریم های ایران پرونده قضایی تشکیل داده اند.

به نوشته پایگاه آمریکایی کُرت هاوس نیوز(courthousenews) شهروند دو تابعیتی ایرانی- آمریکایی که نام او مهدی ادی هاشمی عنوان شده است، روز یکشنبه در فرودگاه بین المللی لس آنجلس به اتهام نقض قوانین آمریکا به ویژه تحریم های این کشور علیه ایران بازداشت شده است.

در پرونده ای که دادستان های آمریکایی علیه او تشکیل داده اند، این مرد 46 ساله به انجام 21 فقره نقض قوانین آمریکا متهم شده و مقام های قضایی این کشور مدعی هستند که او با اطلاع قبلی از قوانین آمریکا به ویژه قوانین مربوط به تحریم های ایران، ماشین آلات پردازش فلزات به ایران ارسال و تحریم ها را نقض کرده است.

بر اساس دادخواستی که علیه آقای هاشمی تهیه شده، دادستان ها مدعی شده اند که او از شرکت هایی در آمریکا و کانادا ماشین آلاتی خریداری کرده و با فاکتورهای جعلی آنها را به امارات متحده عربی فرستاده است و از آنجا هم این ماشین آلات به ایران ارسال شدند.

طبق ادعای مقام های قضایی آمریکا، این شهروند دو تابعیتی شخصا دو بار تلاش کرده ماشین آلات مذکور را از طریق بندر لانگ بیچ در جنوب کالیفرنیا از آمریکا خارج کند.

نیکولا تی هانا دادستان لس آنجلس سه شنبه (دیروز) در بیانیه ای مدعی شده که صدور این ماشین آلات به ایران، قوانین مربوط به عدم اشاعه اتمی و مبارزه با تروریسم را نقض کرده است.

به گفته او، علیه این شهروند دو تابعیتی به دلیل ارائه اطلاعات نادرست به مقام های آمریکایی و دروغگویی درباره فعالیت هایش هم اقامه دعوی شده است.

دادستان لس آنجلس مدعی است که اقدامات این فرد علاوه بر نقض قوانین تحریمی آمریکا، نقض قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین المللی هم بوده است.

مقام های قضایی آمریکا به صورت غیابی علیه یک ساکن امارات متحده عربی به نام فیروز خان هم به دلیل ایفای نقش در ارسال ماشین آلات به ایران اقامه دعوی کردند.

این شهروند دو تابعیتی در جلسه تفهیم اتهام خود همه اتهامات وارده را رد کرده و اعلام بی گناهی کرده است.

دادگاه لس آنجلس بعد از شنیدن اظهارات او برایش قرار بازداشت بدون وثیقه صادر کرده و وی را روانه بازداشتگاه کرده است.

قرار است 15 اکتبر (23 مهرماه) اولین جلسه رسمی رسیدگی به اتهامات او برگزار شود؛ اتهاماتی که به ادعای رسانه های آمریکایی در صورت تایید آنها، احتمال صدور حکم زندان برای او تا 320 سال وجود دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 279

به "بازداشت شهروند دو تابعیتی در لس آنجلس به اتهام نقض تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت شهروند دو تابعیتی در لس آنجلس به اتهام نقض تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید