اولویت یحیی برای فهرست پرسپولیس تعیین شد

به گزارش ورزش من و تو، پرسپولیس در چند سال گذشته تیمی منسجم و توانمند بوده که توانسته موفقیت ها و جام های زیادی به ارمغان بیاورد و به یکی از قدرت های عظیم فوتبال کشور تبدیل گردد. کسب 4 عنوان پیاپی قهرمانی و رسیدن 2 باره به فینال لیگ قهرمانان آسیا در طول 3 سال گذشته مواردی نیست که اتفاقی به دست آمده باشد و بسیاری معتقدند ثبات در این تیم یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت به شمار می رود که البته آنها نتوانستند این فرایند پایداری را در لیگ بیستم هم حفظ نمایند و با از دست دادن ستاره های خود، نمایش پرنوسانی را در فصل جاری از خود ارائه داده اند. یحیی گل محمدی که این روزها کوشش می نماید تیمش را با همین داشته هایش به نیم فصل برساند و آنجا به ترمیم و تقویت پرسپولیس بپردازد، بهتر از همه می داند که برای ادامه فرایند موفقیت در سال های آینده بازهم باید به دنبال ایجاد ثبات در تیمش باشد.

اولویت یحیی برای فهرست پرسپولیس تعیین شد

سمیعی همراه یحیی برای ایجاد ثبات

جعفر سمیعی با سروصدای زیادی مدیریت باشگاه پرسپولیس را برعهده گرفت و خیلی ها به وزارت ورزش خرده می گرفتند که چرا بین این همه مدیران فوتبالی که می توانند باشگاه پرسپولیس را اداره نمایند، باید رئیس حراست وزارت ورزش و جوانان بر این مسند تکیه بزند و این انتخاب را به نوعی رابطه ای قلمداد می کردند.

البته سمیعی در همین مدتی که کار خود را در باشگاه آغاز نموده و البته با چالش های زیادی از سوی مدیریت قبلی روبه رو بوده، توانسته به وعده هایی که به اعضای تیم داده عمل کند و همین خوش قولی او عاملی شده بتواند خیلی زود صندلی ویژه ای را بین اعضای تیم برای خودش دست وپا کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بعد از اینکه اختیار امور را در باشگاه در دست گرفت، یکی از اقداماتی که انجام داد آغاز فرایند تمدید قرارداد بازیکنانی بود که کادرفنی به آنها احتیاج داشتند و در گام نخست او توانست با مهدی عبدی مهاجم جوان و آینده دار سرخ ها قراردادی 3 ساله را به امضا برساند تا با احتساب قرارداد 2 ساله ای که با این تیم داشت، 5 سال دیگر در جمع سرخ ها ماندگار گردد و نوید روزهای خوبی را برای خودش و پرسپولیس بدهد.

سیامک نعمتی هم که در این فصل به آچارفرانسه یحیی تبدیل شده و توانسته در شرایط حساس به فریاد سرمربی تیمش برسد، یکی دیگر از نفراتی بود که توسط جعفر سمیعی و ابراهیم شکوری به باشگاه دعوت شد و بعد از مذاکره با آنها حاضر شد قراردادش را یک فصل دیگر با پرسپولیس تمدید کند و با توجه به قراردادی که با باشگاه داشت، تا 2 فصل آینده هم لباس سرخ را بر تن کند.

موضوعی که در این بین جالب توجه است، همراهی مدیرعامل باشگاه با یحیی گل محمدی برای ایجاد ثبات در تیم و حفظ شاکله اصلی پرسپولیس در فصول آینده است که می تواند کار آنها را در فصل نقل وانتقالات راحت تر نموده و خیال طرفداران را از بابت آینده تیم شان راحت کند.

فینال کار باشگاه را ناتمام گذاشت

سمیعی که پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا پای به باشگاه پرسپولیس گذاشته بود، در زمانی که سرخ ها با هزار و یک مشکل برای سفر به دوحه قطر روبرو بودند، پیروز شد با 2 پرسپولیسی تمدید قرارداد کند، اما ادامه این فرایند را به دلیل مشغله باشگاه و همچنین حفظ تمرکز بازیکنان به زمان دیگری موکول کرد.

حالا چندهفته ای می گردد که پرسپولیسی ها از فینال آسیا بازگشته اند اما حاشیه هایی که در این باشگاه وجود داشت و کشمکش بین اعضای تیم با بعضی مدیران ارشد باعث شد بسیاری از فعالیت ها در باشگاه به حالت تعلیق دربیاید اما حالا استعفای 2 عضو هیات مدیره که اعضای کادرفنی و طرفداران رضایت چندانی از عملکردشان نداشتند، باعث شده تا دوباره سرخ ها برای مرور برنامه هایشان انگیزه گرفته و مجددا به دنبال پیش بردن برنامه هایشان باشند.

بر همین اساس شنیده می گردد یکی از برنامه های مهمی که مدیران پرسپولیس در روزهای آینده آن را دنبال می نمایند، تمدید قرارداد با بازیکنان فعلی تیم است که قراردادشان رو به سرانجام است یا طبق نظر کادرفنی باید فصول بیشتری را با سرخ ها همراه باشند.

پول تنها مشکل مدیران

با اینکه طی هفته های گذشته مذاکرات مدیران باشگاه با بازیکنان مدنظر کادرفنی برای تمدید قراردادشان آغاز شده و پالس های مثبتی نیز برای انجام این کار دریافت نموده اند اما هنوز این اقدام عملیاتی نشده و طرفداران این باشگاه همچنان در انتظار این هستند که شاهد تمدید قرارداد با بازیکنان تاثیرگذار تیم شان باشند.

در این خصوص شنیده می گردد تنها مشکل باشگاه برای امضای قرارداد جدید با بازیکنان تیم خالی بودن خزانه باشگاه است. ظاهرا جعفر سمیعی در نظر دارد بعد از اینکه پول جدیدی به باشگاه تزریق شد و بخش دیگری از مبلغ قرارداد فصل جاری بازیکنان به حساب شان واریز شد، نفرات مورداحتیاج کادرفنی را به باشگاه فراخوانده و با آنها تمدید قرارداد کند.

طبق شنیده ها قرار است طی روزهای آینده مبلغی به حساب باشگاه واریز گردد تا آنها بتوانند دریافتی بازیکنان را به 30 درصد رسانده و از این حیث مسئله ای برای تمدید قرارداد با بازیکنان وجود نداشته باشد.

چراغ سبز 2 بازیکن به باشگاه

ظاهرا براساس لیستی که گل محمدی در اختیار باشگاه قرار داده فعلا نام 3 بازیکن در آن دیده می گردد که باشگاه باید برای توافق با این نفرات و تمدید قراردادشان اقدام کند.

ظاهرا باشگاه در این لیست 3 نفره توانسته با 2 بازیکن به صورت شفاهی به توافق برسد و اگر آنها ظرف چند روز آینده بتوانند بخش دیگری از مبلغ قرارداد بازیکنان را به حساب شان واریز نمایند، قطعا این 2 بازیکن با حضور در باشگاه قراردادی یک ساله را با پرسپولیسی ها امضا می نمایند تا یحیی بتواند روی این نفرات برای فصل آینده هم حساب باز کند.

احمد نوراللهی یکی از این بازیکنان است که یحیی خواستار تمدید قراردادش شده و ظاهرا مذاکرات باشگاه با این بازیکن برای امضای قرارداد جدید هم نتیجه بخش بوده و کاپیتان سرخ ها در بازی برابر آلومینیوم را باید یکی از بازیکنانی بدانیم که حداقل یک فصل دیگر نیز با پیراهن پرسپولیس در میادین حاضر می گردد.

وحید امیری هم دیگر بازیکنی است که یحیی به او اعتقاد ویژه ای دارد و حضور ثابت او در بیشتر بازی های این فصل نشان از این علاقه می دهد. او که بعد از بازگشت از فوتبال ترکیه پیشنهادات زیادی داشت اما ترجیح داد فوتبال خود را همچنان با پیراهن پرسپولیس ادامه دهد و به نظر می رسد باشگاه برای تمدید قرارداد با این بازیکن هم کار چندان مسئله ای نداشته باشد.

کنعانی زادگان هنوز بله نداده!

محمدحسین کنعانی زادگان مدافع ملی پوش پرسپولیس که این روزها به دلیل مصدومیت نمی تواند تیمش را در بازی ها همراهی کند یکی از بازیکنانی است که بعد از بازگشت مجدد به جمع سرخ ها توانسته یکی از نفرات ثابت تیمش باشد و در روزهایی که سرخ ها بدون شجاع خلیل زاده در خط دفاعی با مسائل زیادی همراه بودند، او توانست درکنار سیدجلال حسینی بار خط دفاع را به دوش بکشد و عملکرد درخشانی هم از خود به نمایش بگذارد.

کنعانی زادگان هم یکی از بازیکنانی است که گل محمدی روی او نظر مساعدی دارد و از باشگاه خواسته که شرایط را برای تمدید قرارداد با این بازیکن مهیا کند. طبق شنیده ها، مذاکرات باشگاه با این مدافع ادامه دارد ولی هنوز توافق کامل برای تمدید قرارداد صورت نگرفته و کنعانی زادگان خواسته هایی دارد که باشگاه در حال آنالیز و چانه زنی برای رسیدن به یک نقطه مشترک است.

این مدافع در ابتدای نقل وانتقالات تابستانی هم خواستار اصلاح مبلغ قراردادش شده بود و درنهایت با فشار طرفداران و کادرفنی این رخ داد و او کار خود را در پرسپولیس از سر گرفت و ظاهرا این بار هم موضوع مورد بحث او و مدیران پرسپولیس مسائل اقتصادی است که البته به نظر نمی آید این موضوع چندان مشکل ساز گردد و به احتمال زیاد او را هم به زودی برای تمدید قرارداد در باشگاه می بینیم.

کاپیتان یک سال دیگر قرارداد دارد

شاید یکی از بازیکنانی که طرفداران پرسپولیس خیلی دوست دارند بدانند تکلیف او برای فصل آینده چه خواهد بود و تا چه زمانی می توانند شاهد عملکرد درخشان این بازیکن تمام نشدنی فوتبال کشورمان در ترکیب تیم محبوب شان باشند، سیدجلال حسینی است که ظاهرا قرار نیست به این زودی ها تمام گردد و همچنان شاهد عملکرد کم نقص او در خط دفاع سرخ ها هستیم.

با اینکه شاید خیلی ها اعتقادشان بر این باشد که کاپیتان سرخ ها را نهایتا تا سرانجام این فصل در ترکیب تیم شان شاهد خواهند بود اما بد نیست بدانید کاپیتان سیدجلال حسینی یک فصل دیگر هم با این تیم قرارداد دارد و این احتمال وجود دارد که او با تایید کادرفنی، در لیگ برتر بیست ویکم هم در میادین حاضر گردد تا طرفداران پرسپولیس این مدافع محبوب شان را مدت زمان بیشتری با پیراهن سرخ در رقابت ها شاهد باشند.

انصاری و شیری؛ فعلا خبری نیست

بین نفرات شناخته شده و مطرح پرسپولیس نام 2 بازیکن هنوز در لیست یحیی گل محمدی برای تمدید قرارداد دیده نمی گردد و تعیین نیست این اقدام سرمربی را باید به معنای سرانجام این 2 بازیکن در سرزمین سرخ بدانیم یا اینکه آنها نیز در ادامه به لیست تمدیدی های پرسپولیس اضافه می شوند.

محمد انصاری که در ابتدای فصل از لیست پرسپولیس کنار گذاشته شد، به دلیل کمبود بازیکن در این پست و نبودن بازیکن آزاد در سطح پرسپولیس باردیگر به تمرینات فراخوانده شد اما او هنوز نتوانسته به ترکیب تیمش اضافه گردد و حتی در غیاب 2 مدافع میانی در ملاقات برابر آلومینیوم هم او نتوانست جایی در ترکیب تیمش داشته باشد. او هنوز در تفکرات یحیی نتوانسته جایی برای خودش باز کند و باید دید در ادامه فصل چه اتفاقی می افتد.

مهدی شیری هم که در این فصل عملکرد پرحرف و حدیثی از خود ارائه نموده و خیلی ها او را مسبب باخت در ملاقات فینال لیگ قهرمانان آسیا می دانند نیز بازیکن دیگری است که هنوز یحیی نام او را برای تمدید قرارداد به باشگاه نداده است و شنیده ها حاکی از آن است که این بازیکن باید به دنبال تیم جدیدی برای ادامه فوتبالش باشد.

لازم به ذکر است تمامی بازیکنان جدید پرسپولیس با این تیم قرارداد 2 ساله ای را امضا نموده اند و قطعا در لیگ بیست ویکم هم سرخ ها را همراهی می نمایند و فعلا احتیاجی به تمدید قرارداد با این نفرات دیده نمی گردد.

فرهیختگان

منبع: فرارو
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1410

به "اولویت یحیی برای فهرست پرسپولیس تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت یحیی برای فهرست پرسپولیس تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید