امارات برای عادی سازی روابط با ترکیه شرط گذاشت

به گزارش ورزش من و تو، ما به ترکیه می گوییم که خواهان روابط عادی بر پایه احترام به حاکمیت هستیم. ما هیچ دلیلی برای اختلاف با ترکیه نداریم و هیچ مسئله ای وجود ندارد و امروز رفتارها و اقدامات ترکیه مانند هم گرایی با اروپا دلگرم کننده است.

امارات برای عادی سازی روابط با ترکیه شرط گذاشت

وزیر مشاور امارات در امور خارجه در سخنانی بر تمایل کشورش به ازسرگیری روابط با ترکیه تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در سخنانی ضمن ابراز امیدواری نسبت به بهبود روابط آنکارا و قاهره، گفت که کشورش تمایل به عادی سازی روابط با ترکیه دارد.

وی در این باره اظهار کرد: ما به ترکیه می گوییم که خواهان روابط عادی بر پایه احترام به حاکمیت هستیم. ما هیچ دلیلی برای اختلاف با ترکیه نداریم و هیچ مسئله ای وجود ندارد و امروز رفتارها و اقدامات ترکیه مانند هم گرایی با اروپا دلگرم کننده است.

قرقاش در ادامه توضیح داد: ما از هر نشانه مثبتی از ترکیه در قبال مصر استقبال می کنیم؛ زیرا به نفع ترکیه است که روابط میان عرب ها عادی باشد.

وی ادامه داد: ما از آنکارا می خواهیم که حامی اصلی اخوان المسلمین نباشد و جهت قطب نمای خود در روابط با عرب ها را به سمت آنها برگرداند.

وی درباره بحران شورای همکاری خلیج فارس نیز گفت: نشست شورای عالی شورای همکاری خلیج (فارس) در العلا عربستان به اختلافات با قطر خاتمه داد. و امارات به وسیله بیانیه نشست العلا و اعتماد به رهبری عربستان پرونده اختلاف با دوحه را کنار گذاشت.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1389

به "امارات برای عادی سازی روابط با ترکیه شرط گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات برای عادی سازی روابط با ترکیه شرط گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید