از فصل سوم سریال کارآگاه حقیقی چه می دانیم؟

به گزارش ورزش من و تو، حتی کسانی که چندان اهل سریال دیدن نیستند هم احتمالا نام مجموعه تلویزیونی کارآگاه حقیقی (True Detective) به گوششان خورده است. کارآگاه حقیقی سریالی جنایی به کارگردانی نیک پیزولاتو است که پخش فصل اول آن از سال 2014 شروع شد و توسط شبکه HBO فراوری گردیده است.هر فصل این مجموعه تلویزیونی 8 قسمت دارد و هم از نظر داستان و هم از لحاظ مجموعه بازیگران با فصل قبل متفاوت است.فصل اول سریال کارآگاه حقیقی با استقبال گسترده مردم و نقدهای بسیار مثبت منتقدان و کارشناسان سینما همراه شد. تعریف و تمجیدهای فراوان از سریال، بازی ها (بویژه متیو مک کانهی و وودی هارلسون) ، فضاسازی و روایت باعث شد این مجموعه به سرعت محبوب گردد و انتظارت فوق العاده ای برای دیدن فصل دومی قوی تر میان مخاطبان این مجموعه شکل بگیرد. با این وجود فصل دوم که یک سال بعد در سال 2015 و با هنرنمایی کالین فارل پخش شد ابدا نتوانست موفقیت فصل پیشین را تکرار کند.با شکست نسبی فصل دوم این مجموعه، در سال های بعد خبری از ساخت فصل سوم نبود تا بالاخره در سال 2017 خبرهایی از ساخت فصل سوم و پخش آن در سال 2019 به گوش رسید؛ نهایتا در روزهای گذشته اولین تریلر فصل سوم مجموعه کارآگاه حقیقی منتشر شد و به بحث و گفت وگوهای بیشتر درباره این سریال دامن زد.

از فصل سوم سریال کارآگاه حقیقی چه می دانیم؟
آنطور که پیزولاتو در مصاحبه های اخیرش اشاره نموده محیط فیلم برداری یکی از ارکان اساسی ساخت فصل 3 بوده است. ظاهرا داستان جایی در رشته کوه های اوزارکس اتفاق می افتد

فصل سوم این مجموعه از بسیاری زوایا ما را به یاد فصل اول می اندازد؛ رمز و رازهای یک جنایت ترسناک در رابطه با دو کودک گمگردیده و روایت در دوره های مختلف زمانی (سه دوره زمانی مختلف) هر دو از ویژگی های فصل سوم هستند و مضامینی مشابه به فصل اول دارند. با این وجود نمی توان نقش متیو مک کانهی را در موفقیت فصل اول نادیده گرفت و فصل سوم هم احتیاج به بازیگری دارد که بتواند روح تماشاگران کارآگاه حقیقی را تسخیر کند. این وظیفه در فصل سوم به عهده ماهرشالا علی (Mahershala Ali) گذاشته گردیده. بازیگری که در سال های اخیر در هالیوود موفق عمل نموده و بویژه بابت فیلم سینمایی Moonlight مورد توجه منتقدان نهاده شد.یک نکته جالب دیگر اینکه مغز متفکر و نویسنده اصلی مجموعه نیک پیزولاتو این بار خودش به عنوان کارگردان فصل سوم وارد میدان گردیده است.آنطور که پیزولاتو در مصاحبه های اخیرش اشاره نموده محیط فیلم برداری یکی از ارکان اساسی ساخت فصل 3 بوده است. ظاهرا داستان جایی در رشته کوه های اوزارکس اتفاق می افتد، اوزارکس در ایالات آرکانزاس و میزوری، با کوه ها، جنگل ها، مه و فضای خاص خود تکمیل کننده شخصیت ها و رازهای درون فیلم است. فضایی که قرار است احساسات بینندگان را تشدید کند و بازتابی از روایت و احوال درونی شخصیت ها باشد.به هر حال باید تا ژانویه سال 2019 منتظر فصل 3 کارآگاه حقیقی بمانیم اما با وجود نکات پیش گفته بسیاری از مخاطبان این مجموعه خوش بین اند که فصل سوم بتواند موفقیت فصل اول را تکرار کند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 آذر 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 39

به "از فصل سوم سریال کارآگاه حقیقی چه می دانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فصل سوم سریال کارآگاه حقیقی چه می دانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید