ماهی مرکب غول پیکر با تخم هایی در دست در دام دوربین ها افتاد، فیلم

به گزارش ورزش من و تو، در آب های سرد و تاریک خلیج کالیفرنیا، یک ماهی مرکب عجیب در حال جوجه کشی در دام دوربین ها افتاد.

ماهی مرکب غول پیکر با تخم هایی در دست در دام دوربین ها افتاد، فیلم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در اعماق تاریک آب، جایی که نور خورشید نمی رسد، یک وسیله نقلیه از راه دور گونه ای از Cephalopod را مشاهده کرد که تعداد کمی از انسان ها در طول عمر خود پیروز به مشاهده آن ها می شوند؛ این ماهی مرکب در حالی در دام دوربین ها افتاد که یک دسته تخم را محکم در آغوش گرفته بود.

این صحنه یکی از عجیب ترین چشم انداز هایی است که تا به امروز با دوربین ها ضبط شده است؛ تعداد کمی از ماهی های مرکب از این طریق تخم های خود را پرورش می دهند. اما آنچه بیش از همه تعجب برانگیز بود، این موضوع بود که این تخم ها به طور غیرمعمولی بزرگ بودند؛ تقریبا دو برابر بزرگ تر از تخم های دیگر ماهی های مرکب در حال پرورش بودند.

استیون هادوک، دانشمند دریایی از مؤسسه تحقیقاتی آکواریوم خلیج مونتری (MBARI) می گوید: آب های کره زمین بزرگترین فضا برای حیات هستند؛ دنیایی ناشناخته که خیلی برای اکتشافات جا دارند.

رویارویی غیرمنتظره ما با یک ماهی مرکب که تخم های غول پیکری را پرورش می دهد، توجه همه را در اتاق کنترل کشتی جلب کرد.

این کشف درحالی رخ داد که استراتژی فراوری مثل بسیاری از ماهی های مرکب همچنان یک راز است؛ حتی در بخش های عمیق اقیانوس این راز تقریبا تا به امروز فاش نشده است.

با وسایل نقلیه از راه دور، محققان آغاز به یادگیری بیشتر از اقیانوس می نمایند؛ محققان این وسیله نقلیه کنترل از راه دور را از روی یک کشتی روی سطح کنترل می نمایند و اکنون تعدادی ماهی مرکب در اعماق دریا را دیده اند که صدها تخم را حمل می نمایند.

مشاهده اخیر از این ماهی مرکب خاص و نوزادانش در سفری به خلیج کالیفرنیا در سال 2015 رخ داد. در یکی از غواصی های خود، ROV Doc Ricketts با هیولایی روبرو شد که در عمق 2566 متری معلق بود. بیشتر آنها دارای ورقه هایی از تخم های کوچکتر هستند که تخمین زده می گردد تا 3000 عدد تخم را در یک زمان حمل نمایند. محققان تخمین زدند که این ماهی مرکب فقط چند تخم، شاید 30 یا 40 عدد، با خود حمل می کرد و هر تخم بزرگ، تا 11.7 میلی متر قطر داشت.

او احتمالاً از خانواده Gonatidae یا ماهی مرکب بازویی است.

البته تعداد بیشتر بچه ها، احتمال زنده ماندن بعضی تا بزرگ سالی و ساختن بچه ماهی مرکب را افزایش می دهد. اما شرایط در دریاچه دریایی نسبت به آب های بالا پایدارتر و قابل پیش بینی تر است، جایی که در دسترس بودن غذا یا شکارچیان دیگر نگرانی بزرگ این گونه های دریایی نیست.

منبع: sciencealert

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 خرداد 1403 بروزرسانی: 28 خرداد 1403 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2264

به "ماهی مرکب غول پیکر با تخم هایی در دست در دام دوربین ها افتاد، فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهی مرکب غول پیکر با تخم هایی در دست در دام دوربین ها افتاد، فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید