ارزان ترین ماه های سال برای سفر به ایتالیا کدام هستند؟

به گزارش ورزش من و تو، مدیریت هزینه ها در سفر به شما یاری می نماید با بودجه ای کمتر به شهرها و کشورهایی که آرزو دارید سفر کنید. ایتالیا یکی از جذاب ترین کشورها برای گردشگران است که آثار تاریخی و فرهنگی و سواحل زیبای زیادی دارد. در این مقاله خبرنگاران به چند نکته درباره کشور ایتالیا اشاره شده که به شما یاری می نماید با هزینه ای کمتر، سفری راحت تر به این کشور داشته باشید.

ارزان ترین ماه های سال برای سفر به ایتالیا کدام هستند؟

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

ایتالیا از شمال تا جنوب پر از مقاصد گردشگری شگفت انگیز است و اگر جزایر زیبای آن را هم در نظر بگیریم، چند تا از جذاب ترین گنجینه های هنری و فرهنگی جهان در این کشور واقع شده است.

اگر قصد دارید به ایتالیا سفر کنید و محدودیت خاصی برای انتخاب زمان سفر خود ندارید، بهتر است زمان هایی از سال را انتخاب کنید که گردشگران کم تری در ایتالیا حضور دارند.

غروب آفتاب در کاستالاماره دی استابیا؛ ناپل

ارزان ترین وقت سال برای سفر به ایتالیا چه زمانی است؟

هنگامی که فصل گردشگری نباشد شما فرصت بهتری دارید تا به خاطر وجود گردشگران کم تر از حضورتان در تمام شهرها کاملا لذت ببرید و از آنجایی که بیشتر افرادی کنار شما، بومیان شهرهای ایتالیا هستند، سبک زندگی واقعی ایتالیایی را درک خواهید کرد. همچنین سفر در چنین زمانی به شما یاری می نماید پول کمتری در سفر خرج کنید.

در واقع بین ماه های آوریل تا اواخر ماه ژوئن و در ماه های سپتامبر و اکتبر، خلوت ترین زمان های سال در ایتالیا هستند. از آنجایی که این ماه ها در تابستان گرم و زمستان سرد ایتالیا قرار ندارند، هوای بسیار دل نشینی را هم تجربه خواهید کرد.

میدان سن مارکو شهر ونیز

آب و هوای ایتالیا و دمای هوا در ماه های مختلف

ایتالیا آب و هوایی معتدل دارد. فقط در چند ناحیه خاص است که دمای هوا در بعضی روزهای تابستانی به بالای 40 درجه سانتی گراد یا به زیر 10- سانتی گراد در زمستان می رسد. تکلیف آب و هوا در فصول مختلف سال کاملا معین است، زمستان سرد است، بهار بارانی است، اما روزهای آفتابی زیادی هم در این فصل وجود دارد، تابستان گرم و خشک است و گاهی هم طوفانی، پاییز هوایی ملایم با روزهایی بارانی دارد، اما هیچ وقت سرد نمی گردد.

دریای مدیترانه ای که ایتالیا را احاطه نموده است، روی آب و هوای این کشور تاثیر گذاشته و آن را به خصوص در نواحی ساحلی معتدل نموده است. در نواحی ساحلی زمستان ها هم کم تر سرد هستند و تابستان هایی معتدل تر دارند.

ایتالیا را می توان بر اساس مختصات جغرافیایی که در آن واقع شده است به سه ناحیه مختلف آب و هوایی تقسیم کرد.

چیویداله دل فریولی

آب و هوای بخش شمالی

ناحیه شمالی کم تر تحت تأثیر دریا های ایتالیا است و در زمستان آب و هوایی سرد دارد و حتی در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه بارش های سنگین برف اتفاق می افتد. تابستان های این منطقه از ایتالیا هم بسیار گرم و مرطوب است.

آب و هوای بخش مرکزی

بخش مرکزی ایتالیا به نواحی میان شهرهای بولونیا (Bologna) و رم واقع شده است و تفاوت دمای آن در فصول سرد و گرم سال چندان زیاد نیست، اگرچه ممکن است در این مناطق هم گاهی زمستان های سرد و برفی یا تابستا ن های فوق العاده گرم را تجربه کنید.

کولوسئوم - رم

آب و هوای نواحی جنوبی و جزایر اصلی (سیسیلی و ساردینیا)

آب و هوا در جنوب و جزایر اصلی ایتالیا گرم و خشک است و میزان بارندگی در این مناطق بسیار کم است و در زمان هایی از سال خشکسالی اتفاق می افتد. در ناحیه جنوبی زمستان ها هیچوقت سرد نیستند و دمای هوای پاییز و بهار تقریبا نزدیک به دمای هوای فصل تابستان در نواحی شمالی و مرکزی است.

آب و هوای کوه های آلپ و آپنینی

نواحی کوهستانی را باید یک استثنا در آب و هوای ایتالیا دانست. هوای این مناطق به دلیل ارتفاعی که در آن قرار دارند، سردتر از نواحی دیگر ایتالیا است.

کوهستان های آلپ و آپنینی مکان های مناسبی برای اسکی در زمستان و گشت و گذار و کوهنوردی در ماه های تابستان هستند.

پیتزای ایتالیایی

بهترین ماه های سال برای بازدید از شهرهای مختلف ایتالیا

آوریل، مه و ژوئن بهترین ماه های سال برای رفتن به ایتالیا هستند، زیرا آب و هوا تقریبا در همه جای ایتالیا معتدل است و مزارع و باغ های پر شکوفه صحنه های بسیار زیبایی به مناظر دیدنی ایتالیا می بخشند.

سپتامبر و اکتبر بهترین ماه های سال برای لذت بردن از دمای هوای خوب و هزینه های سفر پایین هستند.

اگر به خرید علاقه دارید، پس بهترین زمان برای شما زمانی است که همه فروشگاه ها در حراج هستند. شاید عجیب به نظر برسد، اما حراج فروشگاه ها در ایتالیا به شدت توسط دولت کنترل می گردد و هر سال تقویم ویژه حراج در اختیار فروشگاه ها قرار می گیرد. معمولا فقط فروشگاه ها می توانند در انتها هر فصل حراج داشته باشند.

کلیسای جامع میلان

میلان

میلان شهر تجارت و مد است و موزه ها و جاذبه های تاریخی زیادی هم دارد. بهترین زمان برای سفر به این شهر ماه های مه، ژوئن، سپتامبر و اکتبر هستند.

ونیز

بهترین زمان برای لذت بردن از حضور در ونیز اواخر ماه مارس تا اواخر ماه مه و همچنین ماه های سپتامبر و اکتبر است. در طول فصل کارناوال ها که معمولا در ماه فوریه است، ونیز به تبدیل به صحنه نمایش لباس های مبدل آماتور و حرفه ای می گردد. دیدن چنین کارناوال هایی بسیار لذت بخش است، اما سفر در این زمان از سال چندان ارزان نخواهد بود. هنگام جزر و مد در طول ماه های زمستانی، به خصوص در نوامبر و دسامبر ممکن است در ونیز سیل جاری گردد.

ونیز - ایتالیا

فلورانس

پاییز، بارانی ترین فصل فلورانس است و باران های سهمگین و طوفانی این فصل ممکن است برای چند روز پیاپی طول بکشند. تابستان های این شهر بسیار گرم هستند و احتمال طوفان رعد و برقی در این فصل زیاد است. بهار و شروع پاییز معمولا بهترین زمان ها برای سفر به فلورانس هستند.

رم

بهترین زمان برای رفتن به رم فصل بهار، از ماه آوریل تا ژوئن و همچنین سپتامبر است. در این زمان از سال آسمان رم هنوز آبی و هوا همچنان گرم است.

ناپل

آوریل تا اکتبر بهترین زمان برای رفتن به ناپل، ناحیه کامپانیا (Campania) و جزایر اطراف آن است. بهترین ماه ها برای سوار شدن به کشتی و دیدن جزایری مانند کاپری هم ماه های آوریل تا ژوئن و سپتامبر تا اکتبر هستند.

ساردینیا

ماه های آوریل تا ژوئن زمان مناسبی برای رفتن به ساردینیا هستند. در آوریل تمام جزیره با گل های رنگارنگ پوشیده می گردد و می توان انواع و اقسام گل های رنگارنگ را در این جزیره دید. بهار در ساردینیا فستیوال رنگ ها است. ساردینیا سواحل معروفی دارد که بین ماه های مه تا اکتبر می توان روی این سواحل به راحتی حمام آفتاب گرفت. فصل اوج حضور گردشگران در این جزیره بین ماه های جولای تا آگوست است اما ماه های سپتامبر و اکتبر زمان مناسبی برای رفتن به ساحل هستند.

سیسیلی

سیسیلی در تمام طول سال آب و هوایی معتدل و آفتابی دارد. اما بهترین زمان برای رفتن به آنجا ماه های آوریل، مه، ژوئن و سپتامبر هستند.

گران ترین زمان برای رفتن به ایتالیا

مانند تمام بازارهای دیگر، صنعت گردشگری هم هیچ استثنایی برای قاعده اصلی ندارد: هر چه تقاضا بالاتر باشد، قیمت هم بیشتر است. در واقع، گران ترین زمان ها برای رفتن به ایتالیا همان زمان های تعطیلات اصلی و دوره های معمول برای سفر هستند.

بعضی تعطیلات باعث افزایش قیمت در تمام کشور می شوند، اما بعضی تعطیلات و مناسبت ها ممکن است فقط قیمت ها در یک شهر خاص را تحت تاثیر قرار بدهند.

هرگز در زمان فراگوستو (Ferragosto) به ایتالیا سفر نکنید

ایتالیایی ها معمولا در آگوست و هفته های نزدیک به نیمه این ماه سفر می نمایند. فراگوستو یکی از تعطیلات مخصوص ایتالیایی ها است که در روز 15 آگوست است. این روز در ایتالیا روز آتش بازی، کارناوال و نمایش های هوایی است.

اگر قصد دارید در این دوره به ایتالیا بروید بهتر است بدانید که تقریبا تمام شهرهای ایتالیا به شهر ارواح تبدیل می شوند و همه مغازه ها تعطیل هستند، ساکنان شهرها به سمت دریا می روند یا به شهرهای دیگر سفر می نمایند و تقریبا هیچ کسی جز گردشگران در شهرها نیستند. از آنجایی که آگوست شلوغ ترین زمان گردشگری ایتالیایی ها است، سفر به این کشور در این زمان از سال گران ترین زمان خواهد بود.

معبد کنکوردیا - سیسیلی

از برنامه های سفر معمول گردشگران استفاده نکنید

  • بهترین راه برای ذخیره پول در هنگام سفر، خرج کردن پول در جایی است که در برنامه سفر همه گردشگران وجود ندارد.
  • یک هتل در مناطقی که کمتر گردشگران به آنجا می روند انتخاب کنید و به رستوران ها و مغازه هایی بروید که افراد محلی از آن ها استفاده می نمایند.
  • فریب مغازه های پر زرق و برقی را که برای گردشگران طراحی شده نخورید. شما می توانید با رفتن به مغازه های دیگر علاوه بر خرید اجناس با کیفیت تر در هزینه های خود هم صرفه جویی کنید.
  • آدرس و مسیرها را از مسئول هتل یا مردمی که در خیابان هستند بپرسید. اکثر ایتالیایی ها از اینکه بتوانند به شما یاری نمایند مسرور می شوند.

نتیجه گیری

در سفر به ایتالیا می توانید با توجه به موارد زیر در هزینه ها صرفه جویی کنید:

  • مسافرت در زمانی که فصل داغ گردشگری نیست؛
  • خریدن بلیت هواپیما حداقل 2 یا 3 ماه پیش از سفر؛
  • توجه به تعطیلات رسمی و بزرگ و همچنین فستیوال ها؛
  • خوردن و خرید کردن در مکان هایی که نزدیک به جاذبه های توریستی نباشند.
منبع: کجارو / wanderwisdom.com
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 523

به "ارزان ترین ماه های سال برای سفر به ایتالیا کدام هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزان ترین ماه های سال برای سفر به ایتالیا کدام هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید