راهنمای سفر کم هزینه به فلورانس

به گزارش ورزش من و تو، شهر تاریخی فلورانس در ایتالیا با پیشینه فرهنگی غنی و جاذبه هایی همچون جلوه های متنوع هنری، کاخ ها، بناهای یادبود، نقاشی ها و مجسمه های کلاسیک و همچنین فعالیت چشمگیر در زمینه مد، مقصد بسیار مناسبی برای گردشگری محسوب می گردد.

راهنمای سفر کم هزینه به فلورانس

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

پونته وکیو (Ponte Vecchio)، یکی از زیباترین پل های قرون وسطایی اروپای مرکزی در فلورانس واقع شده است و جذابیت های گردشگری در این شهر به لطف سایر جاذبه های ایتالیا مثل پاستا، پروسکو (prosecco) و بستنی چند برابر می گردد.

برخلاف بیشتر نقاط اروپای مرکزی، مسافرت به فلورانس با هزینه پایین امکان پذیر است و لذت بردن از جذابیت های این شهر زیبا و خیره کننده با شرایط مناسب در دسترس همگان واقع شده است. فقط کافی است که از تجربیات اهالی این شهر استفاده نموده و آشنایی مختصری با راه های مالی گشت وگذار و بازدید از نقاط دیدنی این شهر داشته باشیم.

مکان های دیدنی فلورانس

پیاتزا دل دوامو (Piazza Del Duomo)

کلیسای جامع مشهور پیاتزا دل دوامو که دقیقا در مرکز شهر واقع شده است، دارای مجموعه بی نظیری از آثار تاریخی هنر کلاسیک است و به دلیل طراحی خاص طاق گرد و منحصربه فردش از شهرت دنیای برخوردار است. پیاتزا دل دوامو نقطه کانونی فلورانس است و از بالای آن می توان نمای خیره کننده ای از تمام شهر را مشاهده کرد.

پونته وکیو

این سازه زیبا و یادگار هنر معماری در قرون وسطا بر روی رودخانه آرنو واقع شده و فروشگاه های اطراف آن مکان های مناسبی برای خرید سوغات ارزان قیمت هستند. لذت بازدید از این پل با کرایه کردن یک پرسکو (نوعی قایق ایتالیایی) و قایق سواری روی رودخانه آرنو چند برابر می گردد.

موزه اوفیتزی (Uffizi)

این موزه محل نگهداری تعدادی از آثار هنری مشهور هنرمندانی نظیر لئونارد داوینچی، میکل آنژ و بوتیچلی است.

سانتا ماریا نوِلا (Santa Maria Novella)

سانتا ماریا نوِلا یک کلیسای سلطنتی در فلورانس است که روبروی ایستگاه مرکزی قطار واقع شده است. این کلیسای زیبای فرقه دومینیکن، به دلیل جنبه تاریخی و ساخته شدن بر اساس اصول معماری ایتالیایی، بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می نماید.

بازارهای فلورانس

فلورانس در مقایسه با سایر شهرهای پربازدید اروپا مثل پاریس و لندن، شهر ارزانی به شمار می آید ولی این مسئله به معنای نبود بازارهای بزرگ و متنوع برای خرید یا صرفا گشت وگذار نیست. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

بازار سن لورنزو (San Lorenzo)

بازار بزرگ چرم سن لورنزو وسعت زیای دارد و دارای چندین بخش بزرگ است. گردشگران در این بازار علاوه بر خرید می توانند با تماشای فروشگاه ها، صحبت با ساکنان محلی و کشف کوچه پس کوچه های فلورانس یک روز خاطره انگیز داشته باشند.

بازار مرکزی

بازار مرکزی فاصله کمی تا سن لورنزو دارد و در آن می توان تازه ترین و وسوسه انگیزترین غذاهای فلورانس را پیدا کرد. اگر می خواهید به بازار مرکزی بروید، خود را برای پرخوری آماده کنید چراکه در آنجا، انبوهی از خوراکی های لذیذ مثل پنیر ایتالیایی، انواع نان، روغن زیتون مرغوب، نوشیدنی های گوارا و ... خواهید دید که مقاومت در برابر آن ها غیرممکن است. بازدید از این بازار یکی از فعالیت های موردعلاقه گردشگران در ساعات صرف نهار است.

میدان سن اسپیریتو (San Spirito Plaza)

بعد از گذشتن از پل شلوغ و پرازدحام پونته وکیو، به میدان سن اسپیریتو در سمت دیگر شهر می رسید که مکان بی نظیری برای تماشای اهالی فلورانس و لذت بردن از یک وعده غذای لذیذ ایتالیایی است. سن اسپیریتو بخش ممتاز شهر محسوب می گردد و بسیاری از هنرمندان محلی در آن سکونت دارند. بازار اجناس ارزان قیمت و دسته دوم میدان سن اسپیریتو، محل خوبی برای پیاده روی بعدازظهر و لذت بردن از مناظر اطراف است.

رستوران های فلورانس

ایتالیایی ها می گویند: غذا، عشق است. اگر به ایتالیا سفر کنید، صحت این گفته به شما اثبات خواهد شد زیرا بخش بزرگی از فرهنگ این کشور را غذا تشکیل می دهد. اصولا غذا خوردن در هر رستوران ایتالیایی تجربه یک فرهنگ خاص و البته بسیار لذیذ برای گردشگران است.

انواع رستوران در ایتالیا

استریا (osteria)

استریا غیررسمی ترین نوع رستوران در ایتالیا است که در آن بدون تشریفات و رسم خاصی فقط غذا و نوشیدنی ارائه می گردد.

پیتزاریا (Pizzeria)

پیتزاریا همان طور که از نامش پیداست، فقط پیتزا سرو می نماید. در پیتزاریا پیتزای برشته و اصیل ایتالیایی پخته شده در تنور هیزمی سنتی به همراه پاستا و سالاد سرو می گردد. قیمت یک پیتزای بزرگ به همراه مخلفات کامل حدود 10 دلار است.

کافه (Caffee)

فعالیت اصلی کافه فروش انواع مختلف قهوه است که به همراه ساندویچ، پیتزا، شیرینی های متنوع سرو می گردد.

بهترین رستوران های فلورانس

سانتو اسپیریتو (Santo Spirito)

این استریا در منطقه ای واقع شده که گردشگران کمتری به آنجا می فرایند و در آن انواع غذاهای کلاسیک ایتالیایی سرو می گردد.

پینوز (Pinos)

پینوز محلی مناسب برای خوردن یک لقمه یا ساندویچ کوچک لذیذ که ایتالیایی ها به آن پنینی (panini) می نامند، به همراه دوستان و خانواده است.

گوستا پیتزا (Gusta Pizza)

پیتزاریای گوستا بهترین پیتزای اصیل ایتالیایی را به قیمت مناسبی عرضه می نماید.

ماسترو چیلیه جیا (Mastrociliegia)

در این پیتزاریای تاریخی، پیتزای ایتالیای توسط سرآشپزهای هنرمند و بر اساس دستورهای خانوادگی پخت پیتزا با قدمت چند دهه ارائه می گردد.

کافه میکده (Meykadeh)

این کافه محل فوق العاده ای برای صرف قهوه کلاسیک ایتالیایی و برطرف خستگی حاصل از گشت وگذار در شهر است.

اوبلاته (Oblate)

اوبلاته یک رستوران خوب یا چشم اندازی بی نظیر به کلیسای جامع دوامو است.

آپرتیتیوو (Aperitivo)

آپریتیوو یکی از سنت های دوست داشتنی ایتالیایی ها است که جایگاهی به مراتب بالاتر از یک رسم اجتماعی ساده دارد. آپرتیتیوو عبارت است از دیدار محبت آمیز و مصاحبه و آگاه شدن از احوال یکدیگر برای برطرف خستگی روزانه به همراه صرف نوشیدنی و میان وعده های شور. آپرتیتیوو معمولا از 7 تا 9 شب انجام می گردد و بیشتر رستوران ها برای برگزار کردن آن خدماتی ازجمله محل مناسب و منویی شامل انواع میان وعده و نوشیدنی ارزان قیمت ارائه می دهند. یکی از بهترین مکان ها برای تجربه کردن آپرتیتیوو، سانتو اسپیریتو است.

حمل ونقل در فلورانس

در این شهر گزینه های زیادی برای رفت وآمد آسان وجود دارد. به عنوان مثال ایستگاه عمومی قطار درست روبروی کلیسای سانتا ماریا نوِلا واقع شده و از طریق آن می توان به تمام نقاط ایتالیا سفر کرد. بلیت قطار بسیار ارزان است و سفر به رم، میلان یا ونیز تنها 20 دلار هزینه دارد. برای رفت وآمد در داخل شهر می توان از تاکسی و اتوبوس استفاده کرد ولی تاکسی چندان مالی نیست و اتوبوس ها همواره شلوغ هستند. بهترین راه گشت وگذار در فلورانس پیاده روی یا اجاره کردن یک دوچرخه است. با دوچرخه به راحتی می توانید به تمام نقاط فلورانس دست پیدا کنید و از مناظر زیبای شهر نیز نهایت لذت را ببرید. برای اجاره کردن دوچرخه به مغازه فلورانس با دوچرخه (Florence by Bike) مراجعه کنید. در این مغازه می توانید با مبلغی ناچیز یک دوچرخه معمولی اجاره نموده و به راحتی در شهر به گشت وگذار بپردازید.

مهمان سراها و محل های اقامت کم هزینه در فلورانس

در این شهر تعداد زیادی مهمان سرای ارزان قیمت، تمیز و با محیطی محبت آمیز وجود دارد. کرایه یک اتاق در مرکز شهر 30 دلار برای یک شب است و اگر به همراه دوستانتان به فلورانس سفر می کنید، می توانید از سوئیت های اشتراکی با قیمت حدود 10 تا 15 دلار در شب بهره ببرید. گزینه دیگر، اقامت در آپارتمان های اجاره ای است که با مراجعه به وب سایت AIRBNB می توانید موارد متعدد و مقرون به صرفه ای پیدا کنید. برخی از آن ها باکمی هزینه بیشتر، روزانه یک وعده غذا (معمولا صبحانه) نیز به شما می دهند. بهترین مهمانسراهای ارزان قیمت فلورانس به توضیح زیر هستند:

گالو دارو (hostels)

یک مکان تمیز و ارزان قیمت در مرکز شهر با صبحانه و اینترنت رایگان. گالودارو در نزدیکی کلیساهای دوامو و سن مارکو واقع شده است و بسیار راحت و مقرون به صرفه است.

مهمان سرای آموزشگاه

آموزشگاه یک مهمان سرای راحت و دنج در مرکز شهر است که با اقامت در آن به بیشتر نقاط دیدنی شهر دسترسی راحت خواهید داشت. آموزشگاه چشم انداز خوب یا ویژگی خاصی ندارد ولی موقعیت و قیمت کم، آن را به گزینه مناسبی برای گردشگران تبدیل می نماید.

خانه دنی (Dany House)

خانه دنی فضایی بسیار محبت آمیز و جالب دارد. این مهمان سرا محل مناسبی برای دیدار و آشنایی با سایر گردشگران جوانی است که برای گشت وگذار و کشف همه زیبایی های ایتالیا به این کشور آمده اند. اگر اهل جشن و مهمانی هستید، خانه دنی انتخاب خوبی برای شما محسوب می گردد.

My Friends

My Friends یک مهمان سرای راحت و تمیز با صبحانه رایگان و همین طور مکان مناسبی برای دوستداران آرامش و سکوت است. اگر به دنبال محلی کم هزینه و دارای همه امکانات ضروری هستید، این مهمان سرا محل موردنظر شماست.

مرکز دنیا گردان کوله به دوش در فلورانس (Backpackers Florence Central)

این مهمان سرا موقعیت مناسبی در محل شروع شدن زندگی شبانه فلورانس دارد و برخی از بهترین مسیرهای پیاده روی شهر در نزدیکی آن هستند. مجاورت این مهمان سرا با چندین رستوران و کافه خوب، امتیاز بزرگی برای آن محسوب می گردد.

توصیه های مفید ساکنان فلورانس

برای آرایش حرفه ای ولی فوق العاده ارزان به یکی از شعبه های کیکو (Kiko) مراجعه کنید. در این محل، از لوازم آرایش باکیفیت ایتالیایی ولی باقیمت پایین استفاده می گردد. فروشگاه ها معمولا از ساعت 2 تا 5 بعدازظهر برای استراحت نیمروزی تعطیل می شوند. خیابان های فلورانس بیشتر سنگفرش هستند. کفش راحت و مناسب بپوشید. تقریبا همه فعالیت های ایتالیایی ها ازجمله غذا خوردن، راه رفتن، نوشیدن با آرامش و به کندی انجام می شوند. خود را برای زندگی با ریتم ملایم و بدون شتاب آماده کنید. زیاد روی در خوردن جلاتو (بستنی ایتالیایی) در ایتالیا اصلا عجیب نیست. با خیال راحت و بدون خجالت هر چه می خواهید بستنی بخورید.

منبع: دور و نزدیک
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 630

به "راهنمای سفر کم هزینه به فلورانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر کم هزینه به فلورانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید