احتمال 4رقمی شدن آمار مرگ ومیر کرونایی

به گزارش ورزش من و تو، معاون درمان ستاد کرونای استان تهران ضمن انتقاد از افزایش سفرها پیش از اعمال محدودیت های کرونایی جدید، گفت: با اضافه شدن متغیرهایی مانند سرما، آنفلوانزا، عدم رعایت مردم و... وقوع مرگ های 4 رقمی دور از انتظار نخواهد بود و ممکن است این اتفاق هم بیفتد.

احتمال 4رقمی شدن آمار مرگ ومیر کرونایی

به گزارش خبرنگاران، دکتر نادر توکلی در مصاحبه با ایسنا با اشاره به آغاز محدودیت های جدید کرونایی از روز شنبه (اول آذر)، گفت: زمانی که مغازه ها و فروشگاه های غیرضروری تعطیل شوند و اداره ها سازمان ها نیز با یک سوم ظرفیت کارمندان خود به فعالیت بپردازند، خود به خود میزان ارتباط افراد کاهش می یابد و حمل و نقل شهری که عامل عمده انتقال ویروس کرونا است کنترل می شود. طبیعتا موضوعات ذکر شده و اعمال محدودیت ها سبب می شود زنجیره انتقال ویروس تا حدی کم شود.

وی اضافه نمود: پیش بینی می کنیم با این محدودیت های دو هفته ای بار بیماری، مراجعه به مراکز درمانی و مرگ ومیر کمتر شود تا بتوانیم سرویس مناسب تری به بیماران ارائه دهیم زیرا اکنون یکی از مسائل ما در این زمینه است.

توکلی با اشاره به اینکه بیمارستان ها پر شدند و تخت های بستری محدود است، تاکید کرد: هدف عمده طرح تعطیلی دو هفته ای مشاغل و اعمال سایر محدودیت ها مانند محدودیت تردد بین استانی و شبانه این است که یک آرامش نسبی برای کادر درمان فراهم کنیم هرچند که این اقدام هم درمان قطعی واقعه نیست.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران اظهار کرد: ارزیابی نتایج طرح به سرعت انجام نخواهد شد. پس از اعمال محدودیت ها با دو هفته تاخیر می توانید نتایج را مشاهده کنید. از روز شنبه تمام محدودیت ها به شکل جدی اعمال خواهد شد.

وی با انتقاد از افزایش سفرها به سمت شمال کشور طی روزهای اخیر و پیش از آغاز اعمال محدودیت های جدید، بیان نمود: با اجرای محدودیت ها همراهی مردم هم نکته بسیار مهمی است و اگر همراهی از سوی مردم صورت نگیرد طبیعتا توفیقی در اجرای محدودیت ها نخواهیم داشت.

توکلی تاکید کرد: با اضافه شدن متغیرهایی مانند سرما، آنفلوآنزا، عدم رعایت مردم و... وقوع مرگ های 4 رقمی دور از انتظار نخواهد بود و ممکن است این اتفاق هم بیفتد.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران در سرانجام درباره جهش های احتمالی ویروس کرونا، اضافه نمود: مورد ثابت شده ای وجود ندارد اما شواهد بر این منوال است که ویروس تغییر رفتار داده است اما این موضوع هنوز ثابت نشده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1282

به "احتمال 4رقمی شدن آمار مرگ ومیر کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال 4رقمی شدن آمار مرگ ومیر کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید