اتفاق بدوخطرناک برای فوتبال ایران، چرا تیمهای مدعی پیروز نمی شوند؟

به گزارش ورزش من و تو، جلال چراغپور در تبادل نظر با خبرنگاران، در مورد عملکرد تیم های لیگ رجحان در سه هفته نخست رقابت های لیگ برتر گفت: واقعیت فوتبال در دنیای امروزی با بیماری کرونا درگیر شده است. تیم ها فرصت صحیح آماده سازی پیش فصل را نداشتند. فوتبال ایران هم از این قاعده مستثنی نبود.

اتفاق بدوخطرناک برای فوتبال ایران، چرا تیمهای مدعی پیروز نمی شوند؟

کارشناس فوتبال ایران اضافه کرد: کرونا باعث استرس فوتبالیست ها و دست اندرکاران این ورزش شده است. اینکه دوباره قرار است رقابت ها تعطیل گردد تاثیر روحی بدی در فوتبال داشته است. وقتی ذهن بازیکن درگیر بیماری باشد کیفیت فنی آنها نیز کاهش پیدا می نماید. این موضوع را در هفته های ابتدایی لیگ برتر ایران نیز حس می کردم.

وی درباره تغییرات به وجود آمده در لیست بازیکنان باشگاه های مدعی قهرمانی در لیگ برتر توضیح داد: دیگر بحث پرورش بازیکن وجود ندارد. کمتر تیمی سراغ بازیکنان تیم های پایه خود رفت. این اتفاق بسیار بدی برای فوتبال کشور است.

تیم مربی باتجربه فوتبال ایران گفت: صندلی بازیکن پروری با مدیریت بازیکن تغییر نموده است. متاسفانه لیست خریدهای هر باشگاه نشان می دهد هدف گذاری تیم ها چه چیزی است. در واقع فوتبال دارای ابعاد فنی اندک شده است. عملکرد تیم ها شما را شوکه نمی نماید.

چراغپور یادآور شد: به همین خاطر است تیم های مدعی وقتی در همین سه هفته مساوی نموده یا می بازند با موجی از نقدها روبرو می شوند چون بر خلاف انتظارات طرفداران خود عمل نموده اند. من خودم فکر می کنم باز هم تیم هایی برای قهرمانی خواهند جنگید که در چندسال اخیر دست به جیب شده و بازیکنان خوبی گرفته اند.

وی درباره حضور مربیان جوان در لیگ برتر گفت: ورود مربیان جوان اتفاق خوبی است اما متاسفانه آنها چون تخصص کافی را پیدا ننموده اند در تربیت بازیکن دچار مشکل هستند. باید به آنها اطمینان خاطر داد تا ترس از شکست نداشته باشند. اهداف بلند مدت معین کرد و طبق همان هم پیش رفت.

چراغپور در خاتمه گفت: اگر کسی می خواهد قهرمان را خیلی زود پیش بینی کند کافی است به لیست خرید تیم ها توجه کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1306

به "اتفاق بدوخطرناک برای فوتبال ایران، چرا تیمهای مدعی پیروز نمی شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق بدوخطرناک برای فوتبال ایران، چرا تیمهای مدعی پیروز نمی شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید