آماده برداشتن تحریم های غیرمرتبط با برجام هستیم

به گزارش ورزش من و تو، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرده است که واشنگتن آماده لغو تحریم های غیرمرتبط با برجام است.

آماده برداشتن تحریم های غیرمرتبط با برجام هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی مدعی شده است که دولت بایدن آماده است اقداماتی را برای بازگشت به توافق هسته ای بردارد و برای این منظور تحریم های غیرمرتبط با برجام را لغو کند.

بر اساس این گزارش، اظهارات ند پرایس در حالی است که کاخ سفید پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام بارها از تهران خواسته بود تا ابتدا به تعهدات خود در چارچوب برجام بازگردد.

ند پرایس در ادامه اضافه کرد: مذاکرات در وین سخت و سخت خواهد بود و به علل مختلف از جمله عدم اعتماد بین تهران و واشنگتن، با چالش هایی روبرو خواهیم شد.

وی گفت: مذاکرات وین به صورت حرفه ای پیش می رود، ما آماده هستیم تا اقدامات لازم و ضروری برای بازگشت به برجام را انجام دهیم، این اقدامات شامل لغو تحریم های غیرمرتبط با برجام خواهد بود. البته من در جایگاهی نیستم که بتوانم جزئیات مربوط به چگونگی آن را در اختیار شما قرار دهم.

ند پرایس در عین حال گفت: ما هیچ مشوق یکجانبه ای را به ایران نخواهیم داد، آن هم تا زمانی که به تعهداتش در چارچوب توافق هسته ای بازگردد.

وی در ادامه ادعا کرد: دولت بایدن متعهد است تا ایران را برای جرائمی مثل نقض حقوق بشر، حمایت از تروریسم و برنامه موشک بالستیک پاسخگو کند. به همین دلایل از نظر راهبرد ما، بازگشت دوجانبه به توافق هسته ای لازم ولی کافی نیست، زیرا ما نه تنها به دنبال دستیابی به یک توافق طولانی تر و مستحکم تر هستیم بلکه در آینده با شرکای منطقه ای خود همکاری خواهیم کرد تا توافق های بعدی برای برطرف کردن این مسائل را حاصل کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1529

به "آماده برداشتن تحریم های غیرمرتبط با برجام هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده برداشتن تحریم های غیرمرتبط با برجام هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید