5 کتاب که سرمایه گذاران جوان باید بخوانند

به گزارش ورزش من و تو، 5 کتابی که در ادامه معرفی می شوند، جزو کتاب های کلاسیک سرمایه گذاری به شمار می فرایند که می توانند بینش اقتصادی و اقتصادی مهمی را به سرمایه گذاران جوان ببخشند.

5 کتاب که سرمایه گذاران جوان باید بخوانند

با وجود اینکه سرمایه گذاران جوان می تواند باعث رشد مالی و جهش قابل توجه تجاری افراد شود، اما به دست آوردن یک دید عمیق نسبت به فعالیت های تجاری اهمیت بیشتری دارد؛ یعنی هر اندازه سرمایه گذاری زودهنگام برای افراد جوان مفید باشد، اما سرمایه گذاری عاقلانه مهم تر است.

بر همین اساس نیز خواندن برخی کتاب ها و مقالات می تواند در به دست آوردن یک دیدگاه منطقی در فرایندهای سرمایه گذاری و فعالیت های تجاری بسیار مفید واقع شود. 5 کتابی که در ادامه معرفی می شوند، جزو کتاب های کلاسیک سرمایه گذاری به شمار می فرایند که می توانند بینش مالی و مالی مهمی را به سرمایه گذاران جوان ببخشند.

پدر پولدار، پدر بی پول

کتاب پدر پولدار پدر بی پول از رابرت کیوساکی

این کتاب که در سال 1997 توسط رابرت کیوساکی نوشته شده است، از جمله کتاب های کلاسیکی به شمار می رود که هر سرمایه گذار جوانی باید آن را مطالعه کند. به زعم کیوساکی، هر دو طبقه ضعیف و متوسط برای پول کار می کنند، اما این طبقه ثروتمند است که برای یاد دریافت کار می کند.

بر همین اساس نیز آن چیزی که در این کتاب تأکید زیادی روی آن می شود، اهمیت سواد مالی و رسیدن به استقلال مالی است. کیوساکی در کتاب خود از سرمایه گذاری هایی حمایت می کند که بتوانند گردش مالی دوره ای برای سرمایه گذار ایجاد کرده و همزمان از نظر ارزش سهام نیز رشد کنند.

بر همین اساس نیز سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و همچنین سهام، از موارد مطلوب سرمایه گذاری محسوب می شوند.

مقاله های وارن بافت: درس هایی برای شرکت های آمریکایی

کتاب درس هایی برای شرکت های آمریکایی از وارن بافت

این کتاب در سال 1997 توسط وارن بافت نوشته شده است. وارن بافت که به عنوان پیروز ترین سرمایه گذار تاریخ مدرن شناخته می شود، در این مقالات، نظریات خود را درباره موضوعات مختلف مربوط به شرکت های آمریکایی و سهامداران ارائه می دهد.

این کتاب از این نظر برای سرمایه گذاران جوان می تواند حائز اهمیت باشد که یک نگاه اجمالی در رابطه بین مدیران یک شرکت و سهامداران به آنها ارائه می دهد؛ ضمن اینکه فرایندها و دیدگاه های تفکری دیگری را نیز در زمینه افزایش ارزش یک شرکت به دست خواهند آورد.

مقاله های بافت شامل بحث در مورد حاکمیت شرکت ها، امور مالی، سرمایه گذاری، ادغام، حسابداری، امور مالیاتی و … می شود.

ضرب وشتم در خیابان

کتاب ضرب و شتم در خیابان از پیتر لینچ

کتاب ضر ب و شتم در خیابان که در سال 1993 توسط پیتر لینچ نوشته شده است که خواندن آن برای سرمایه گذاران خالی از لطف نخواهد بود. نویسنده این کتاب، پیتر لینچ یکی از پیروز ترین سرمایه گذاران بورس و مدیران صندوق سرمایه گذاری در سال های اخیر به شمار می رود.

کتاب ضرب وشتم در خیابان، خواننده را با نوع دیدگاه لینچ درباره خرید و فروش سهام آشنا می کند. لینچ معتقد است که یک سرمایه گذار فردی حتی می تواند بهتر از کارگزاری های وال استریت از فرصت های موجود در بازار بهره مند شده و استفاده کند.

سرمایه گذار هوشمند

کتاب سرمایه گذار هوشمند از بنجامین گراهام

بنجامین گراهام در سال 1949 کتاب سرمایه گذار هوشمند را نوشته است. جالب است بدانید که این کتاب از سوی وارن بافت به عنوان بهترین کتاب سرمایه گذاری که تا کنون به نگارش در آمده، معرفی شده است.

ضمن اینکه بنجامین گراهام نیز به عنوان پدر سرمایه گذاری ارزشی شناخته می شود. این نوع سرمایه گذاری یک الگوی خرید سهام محسوب می شود که از طریق تجزیه و تحلیل بنیادی، سهام را در کمتر از ارزش ذاتی آن معامله می کند.

گراهام در این کتاب به تاریخچه بازار سهام پرداخته و خواننده را نسبت به تحلیل های اساسی در بورس آگاه می کند. او درباره روش های مختلف مدیریت بورس بحث کرده و در ادامه نیز برای نشان دادن نکات مد نظر خود، سهام چندین شرکت را به صورت مقایسه ای بررسی می کند.

فکر کن و پولدار شو

کتاب فکر کن و پولدار شو از ناپلئون هیل

کتاب فکر کن و پولدار شو که با نام بیندیشید و ثروتمند شوید نیز شناخته می شود، در سال 1937 توسط ناپلئون هیل نوشته شده است. این کتاب که در دوران رکود بزرگ نوشته شده است، تا کنون بیش از 100میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است.

هیل که در طول زندگی خود تحقیقات گسترده ای را بر اساس ارتباط با افراد ثروتمند انجام داده بود، 13 اصل پیروزیت را که حاصل مشاهدات و دستاوردهای او بودند، منتشر کرد که این اصول شامل مواردی مثل اشتیاق، دانش، برنامه ریزی سازمان یافته، پایداری و حس ششم می شوند.

از آنجایی که این کتاب بینش ارزشمندی را به مخاطب خود در زمینه روانشناسی پیروزیت ارائه می دهد، می تواند یک گزینه قابل توجه برای مطالعه در دوره ای باشد که اخبار منفی ما را احاطه کرده اند.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 882

به "5 کتاب که سرمایه گذاران جوان باید بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 کتاب که سرمایه گذاران جوان باید بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید