5 دلیل برای زود بیدار شدن در سفر

به گزارش ورزش من و تو، 1. از دیدن طلوع خورشید لذت ببرید

حتما بارها عکس های خیره کننده طلوع خورشید در مکان های مختلف را دیده اید. اما کمتر فرصت نموده اید خودتان این منظره زیبا را از نزدیک لمس کنید و عکسی به یادگار بگیرید. سفر موقعیت مناسبی است تا قبل از اینکه خورشید طلوع کند، بیرون بزنید و از تماشای منظره طلوع خورشید به وجد آیید.

5 دلیل برای زود بیدار شدن در سفر

2. می توانید صبحانه مفصلی نوش جان کنید

علاوه بر اینکه صبحانه، نقش مهمی در سلامتی ما دارد و مهم ترین وعده غذایی ما است، به یاد داشته باشید که غذا، یکی از مهم ترین تجارب سفر است. ما به وسیله خوراک، با فرهنگ های مختلف آشنا می شویم. سعی کنید در سفرهایتان از غذاهای بومی نوش جان کنید. مطمئن باشید سفره های صبحانه در شهرها و کشورهای مختلف، بسیار متفاوت است. حالا که صبح زود از خواب بلند شدید، بهترین صبحانه شهری که در آن هستید را میل کنید. در مطلب مردم جهان صبح ها چه می خورند؟ با صبحانه های کشورهای مختلف آشنا شوید.

2. می توانید با فرهنگ جامعه مقصد آشنا شوید

شما در طول روز می توانید از مکان های زیادی در یک شهر دیدن کنید. اما اگر صبح زود از خانه محلی و یا هتل خود بیرون بروید، تجربه ای بسیار متفاوت تر خواهید داشت. معمولاً بومی های یک منطقه برای فعالیت های کاری زندگی خود را از صبح زود آغاز می نمایند و شما آشنایی بیشتری با فرهنگ جامعه مقصد پیدا خواهید کرد. شما صبح زود در فرانسه، پستچی ها و رفتگران را خواهید دید. دیدن فرهنگ جوامع محلی ایران در صبح زود نیز بسیار جالب خواهد بود.

3. از خلوت بودن استفاده می کنید

از آنجا که اغلب گردشگران و مردم بومی برای بازدید از جاذبه ها اواسط روز دست به کار می شوند، اگر صبح زود را برای بازدید از جاذبه ها انتخاب کنید، به نفع تان خواهد بود. بهره شما از موزه ها و مکان های تاریخی خلوت بیشتر است. هم چنین اگر صبح ها به سمت مراکز خرید بروید، دیگر از شلوغی این مراکز کلافه نخواهید شد و خیلی زود کارتان انجام خواهد شد.

4. سرحال تر خواهید بود

شما هنگامی که صبح زود بیدار می شوید، سرحال تر خواهید بود و از کسلی دیر بیدار شدن و کرخت بودن خبری نیست. هم چنین در انتهای روز بدن شما خسته تر خواهد شد و شب ها راحت تر به خواب می روید. زود به رختخواب رفتن و زود برخاستن به سلامتی بدن شما نیز یاری می نماید. با این روش حتی وقت ورزش کردن در صبح را نیز پیدا می کنید. هم چنین توصیه می کنیم مواد غذایی موردنظرتان را صبح زود تهیه کنید، چراکه در این زمان، مواد غذایی سالم تر هستند.

5. زمان بیشتری در اختیار خواهید داشت

روشن و واضح است، زمانی که شما زودتر از خواب بیدار می شوید، برای گشت و گذار زمان بیشتری دارید. در مسافرت زمان ما محدود است بنابراین باید تا می توانیم از آن به بهترین نحو استفاده کنیم و این تنها در صورتی ممکن است که ما صبح زود از خواب بیدار شویم. با این روش شما خود را با مردم بومی آن مکان هماهنگ نموده و تجربه های بیشتری از شیوه زندگی آن ها و سفر به دست خواهید آورد.

لذت سفر با صبح زود بیدار شدن و برنامه ریزی چندبرابر خواهد شد.

زمان برای کسانی که از آن استفاده می نمایند، صبر خواهد نمود. (داوینچی)

منبع: دالاهو
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 272

به "5 دلیل برای زود بیدار شدن در سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 دلیل برای زود بیدار شدن در سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید