10 نکته در مورد کرملین که نمی دانستید

به گزارش ورزش من و تو، کرملین مجموعه ای تاریخی در دل مسکو است که از چندین سازه تشکیل شده است. این مجموعه تاریخ پرفراز و نشیبی پشت سر گذاشته و در مورد آن نکات جالبی وجود دارد که شاید از آن خبر ندارید.

10 نکته در مورد کرملین که نمی دانستید

کرملین که قدیمی ترین قلعه روسیه و نمادین ترین جاذبه این کشور است، به اندازی بزرگ است که بتواند شما را چند روز مشغول خود کند. کسانی که به این کشور سفر می کنند، می دانند که بازدید از کرملین، جزو جدایی ناپذیر تور روسیه است. در این مقاله می خواهیم 10 واقعیت مجذوب کننده در مورد کرملین را بازگو کنیم؛ با خواندن این حقایق حتما شما هم وسوسه می شوید تا روزی تور رزرو و از این کاخ مسحورکننده دیدن کنید.

اگر شما هم می خواهید روزی از این مجموعه تاریخی شگفت انگیز دیدن کنید، برای انتخاب تورهای متنوع روسیه، می توانید به کمک خبرنگاران تورهای آژانس های همکار را مشاهده و قیمت آن ها را مقایسه کنید؛ ما این امکان را فراهم کرده ایم تا بتوانید به راحتی و در کمترین زمان، سفرتان را ارزان تر از همه جا برنامه ریزی کنید.

کرملین بزرگ ترین قلعه اروپا است

کرملین نه تنها بزرگ ترین قلعه قرون وسطایی روسیه محسوب می شود، بلکه بزرگ ترین قلعه فعال در تمام اروپا هم است. مطمئنا سازه های بزرگ تری از این نوع وجود دارد؛ اما کرملین تنها قلعه ای است که هنوز هم کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

دیوارهای کرملین سفید بود

در اواخر قرن نوزده میلادی بود که دیوارهای سفید کرملین را با آجرهای قرمز پوشاندند؛ تا قبل از این زمان دیوارها به منظور حفاظت از آجرها، سفید رنگ شده بود.

برای دیدن کرملین سفید، آثار نقاش های قرن هجدهمی یا نوزدهمی، مثل Pyotr Vereshchagin یا Alexei Savrasov را دنبال کنید.

میدان سرخ هیچ ارتباطی با رنگ قرمز ندارد

نام این میدان از یک کلمه قدیمی روسی، یعنی krasnyi گرفته شده است که به معنی زیبا است و به هیچ وجه ارتباطی با رنگ ساختمان ندارد و همان طور که می دانید، تا اواخر قرن نوزدهم به رنگ سفید بود.

ستاره های کرملین در گذشته عقاب بودند

در دوران حکومت تزارهای روس، در بالای 4 برج کرملین عقاب های دوسر قرار داشتند که تا قرن 15 میلادی نشان خانوادگی و اشرافی روسی بود. در سال 1935 دولت شوروی به جای این عقاب ها ستاره های پنج پری که امروز می بینیم، جایگزین کرد. ستاره پنجم که روی برج Vodovzvodnaya واقع شده است، بعدا اضافه شده است.

برج های کرملین نام دارند

از 20 برج کرملین، فقط 2 تا از آن ها نام ندارند و این برج ها را اولین برج نام گذاری نشده و دومین برج نام گذاری نشده می نامند.

طول بلندترین برج کرملین 80 متر است که برج Troitskaya نام دارد؛ با این حال شناخته شده ترین آن ها، برج Spasskaya است که با نام برج ساعت کرملین نیز شناخته می شود.

کرملین بسیار متراکم ساخته شده است

پشت دیوارهای کرملین که طول شان 2235 متر است، 5 میدان و 18 ساختمان وجود دارد که از میان آن ها برج Spasskaya، برج Ivan the Great Bell، کلیسای جامع Dormition، برج Troitskaya و کاخ Terem از سایر بناها مشهورتر هستند.

در جنگ دنیای دوم به کرملین آسیب جدی وارد نشد

در طول جنگ دنیای دوم کرملین به طور کامل پوشانده شده بود تا شبیه ساختمان های مسکونی دیده شود.

گنبد کلیسا و برج های مشهور سبز را به ترتیب به رنگ خاکستری و قهوه ای درآورده بودند، درها و پنجره های جعلی روی دیوارهای کرملین نقاشی شده بود و میدان سرخ پر شده بود از سازه های چوبی.

باوجود بمباران های شدید مسکو بین سال های 1941 تا 1942، این مجموعه آسیبی جدی ندید.

نام کرملین در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است

کرملین مسکو جایی است که شما می توانید بزرگ ترین ناقوس دنیا و بزرگ ترین توپ جنگی دنیا را ببینید. ناقوس تزار با 6.14 متر در سال 1735 ساخته شد و طی ریخته گری شکسته شد و هرگز به صدا درنیامد. توپ تزار هم که وزنی 39.312 تنی دارد، در سال 1586 ساخته شد و باوجود اینکه در کتاب رکوردهای گینس با عنوان بزرگ ترین توپ جنگی دنیا ثبت شده، در هیچ جنگی از آن استفاده نشده است.

ستاره های کرملین همواره می درخشند

ستاره های کرملین در عمر 80 ساله خود همواره درخشیده اند و فقط 2 بار خاموش شده اند؛ اولین بار در طول جنگ دنیای دوم که سعی داشتند کرملین را از هواپیماهای بمب افکن مخفی نگه دارند.

بار دوم هم زمانی بود که فیلم آرایشگر سیبری به کارگردانی Nikita Mikhalkov را می ساختند که در آن دوران پیش از انقلاب روسیه به تصویر کشیده می شد؛ این فیلم پیروز شد جایزه اسکار را دریافت کند.

ساعت کرملین راز بزرگی دارد

راز ساعت کرملین به معنای واقعی کلمه زیر پاهای ما واقع شده است. این ساعت از طریق کابل، به ساعت کنترل در موسسه نجوم استرنبرگ متصل است.

منبع: کجارو / 1zoom.me / theculturetrip.com
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1926

به "10 نکته در مورد کرملین که نمی دانستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته در مورد کرملین که نمی دانستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید