گردشگری سهم قابل توجهی در رونق بخشی به اقتصاد ملی و شهری ایفا می نماید

به گزارش ورزش من و تو، معاون برنامه ریزی و توسعه و رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین گفت: آثار و دستاوردهای مالی گردشگری سهم قابل توجهی در رونق بخشی به اقتصاد ملی و شهری ایفا می نماید.

گردشگری سهم قابل توجهی در رونق بخشی به اقتصاد ملی و شهری ایفا می نماید

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

علیرضا خزائلی در گفت وگو با خبرنگار ورزش من و تو در قزوین گفت: امروزه گردشگری به عنوان یکی از کارآمدترین ابزارهای تعاملات و تبادلات فرهنگی و اجتماعی در پیشرفت و توسعه در مقیاس ملی و شهری مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: آثار و دستاوردهای مالی آن سهم قابل توجهی در رونق بخشی به اقتصاد ملی و شهری ایفا می نماید که در این بستر کلان شهرهایی مانند قزوین که استعداد و ظرفیت های بالایی در زمینه جذب گردشگران دارند صندلی ویژه ای داشته و ضروری است همه دستگاه ها نسبت به برنامه ریزی و به کارگیری ساز و کارهای مناسب برای توسعه زیرساخت های گردشگری شهر، ارتقای فرهنگ گردشگری و ارائه خدمات و تسهیلات مناسب به گردشگران اقدام نمایند.

خزائلی بیان نمود: مجموعه مدیریت شهری قزوین به عنوان یک نهاد مردمی می تواند نقش تأثیرگذاری در توسعه صنعت گردشگری ایفا نماید و بدون شک با در نظر دریافت ظرفیت های موجود، توانایی تحقق اهداف توسعه پایدار گردشگری را داشته و همیشه ارتقای صندلی منطقه ای و بین المللی شهر قزوین به وسیله رونق بخشی به مسائل گردشگری از جمله اهداف آن است.

معاون برنامه ریزی و توسعه و رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین با اشاره به اینکه مراکز شهری به علت دارا بودن جاذبه های بالقوه فرهنگی و تاریخی جزو مقاصد مهم برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شوند گفت: از مهم ترین سیاست های توسعه گردشگری شهری، ارتقا کیفیت زندگی شهفرایندان و ترویج ویژگی های فرهنگی جامعه میزبان و جلب مشارکت مدیران در زمینه توسعه گردشگری است.

وی توضیح داد: در قانون شهرداری ها، تشریک مساعی با فرهنگ در حفظ ابنیه و آثار باستانی شهر و ساختمان های عمومی شهر و مساجد و غیره را به صورت مستقیم یکی از وظایف شهرداری ها می داند همچنین ماده 166 قانون برنامه سوم توسعه و ماده 115 قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور، شهرداری ها را مکلف به انجام امور مربوط به حفاظت از بافت تاریخی شهر و ایجاد ساز و کار مدیریتی مناسب در این حوزه می نماید و شوراهای اسلامی شهر ملزم به واگذاری درصدی از درآمد شهرداری ها متناسب با احتیاج بافتهای تاریخی شهرها به منظور مرمت بناها و بافتهای تاریخی شهر توسط مدیریت ذی ربط آن در شهرداری با نظارت سازمان میراث فرهنگی انجام می گردد.

خزائلی برگزاری منظم جلسات کارگروه گردشگری شهرداری قزوین به صورت هفتگی اطلاع داد و گفت: این جلسات با حضور مدیران مجموعه مدیریت شهری و کارشناسان حوزه گردشگری تشکیل می گردد و مواردی نظیر آنالیز پیشنهادات سرمایه گذاری، توسعه زیرساختهای گردشگری شهری، عوامل جذب گردشگران داخلی و خارجی و غیره با هدف معرفی ارزشهای اصیل ایرانی، اسلامی به وسیله بسترسازی در جهت توسعه، رونق و شکوفایی اقتصاد گردشگری شهر قزوین و برنامه ریزی و پیشنهاد توسعه زیرساخت های مورد احتیاج شهر درخصوص مسائل گردشگری و ارتقاء سطح خدمات به شهفرایندان و گردشگران و ایجاد فضاهای شهری و نوآورانه و توسعه گردشگری خلاق در شهر قزوین و ارتقای فرهنگ میزبانی و گردشگری در شهفرایندان، از جمله اهداف قابل دسترس این مجموعه باشد.

معاون برنامه ریزی و توسعه و رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین اضافه نمود: تا زمانی که کلیه دستگاه ها دست به دست هم نداده و با هدف توسعه گردشگری شهری همکاری متقابل نداشته باشند نمی توانیم فرایند توسعه پایدار را در صنعت گردشگری ببینیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 688

به "گردشگری سهم قابل توجهی در رونق بخشی به اقتصاد ملی و شهری ایفا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری سهم قابل توجهی در رونق بخشی به اقتصاد ملی و شهری ایفا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید