گذرگاه مرزی مهران-زرباطیه از امروز رسما بازگشایی شد

به گزارش ورزش من و تو، رئیس اداره گذرگاه های مرزی عراق اعلام نمود که گذرگاه زرباطیه-مهران از امروز هر هفته به مدت 2 روز با رعایت پروتکل های بهداشتی ودیگر مقررات به روی ترددهای تجاری باز خواهد بود.

گذرگاه مرزی مهران-زرباطیه از امروز رسما بازگشایی شد

به گزارش گروه بین الملل ورزش من و تو، عمر عدنان الوائلی رئیس اداره گذرگاه های مرزی عراق درباره بازگشایی گذرگاه مرزی زرباطیه با ایران بیانیه ای را صادر کرد و از اجرای دو طرفه پرتکل های بهداشتی در این خصوص خبر داد.

الوائلی در بیانیه ای گفت: گذرگاه مرزی زرباطیه در استان واسط و مرز با ایران امروز کار مبادلات تجاری میان دو کشور را پس از کسب موافقت از سوی کمیته عالی بهداشت وسلامت ملی مبارزه با کرونا که در نشست ششم ژوئن 2020 حاصل شد، از سر می گیرد.

وی اضافه نمود: کار گذرگاه پس از تعطیلی مبادلات تجاری به دلیل تدابیر پیشگیرانه میان دو کشور از مارس گذشته از سر گرفته می شود و کمیته عالی بهداشت و سلامت طبق مجموعه ای اصول اجازه ازسرگیری کار گذرگاه را داده است که از جمله آن درخواست استانداری برای بازگشایی گذرگاه بود که قبلا انجام شد، علاوه بر اینکه مبادلات تجاری دو روز در هفته در مجموع 250 کامیون تردد خواهند کرد.

او گفت که مبادلات تجاری از طریق ضد عفونی کردن کالاها و محموله ها و همچنین ممانعت از اجتماعات راننده های کامیون ها و کارگران گمرک انجام می شود و همه این افراد هم باید از لحاظ سلامت کنترل شده باشند و ملزم به پوشیدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هستند علاوه بر اینکه به استثنای کالا ها اجازه ورود افراد پیاده داده نمی شود.

عراق از اوایل اسفند گذشته به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشورهای همسایه مرزهای زمینی و هوایی خود را بست.

گذرگاه مرزی مهران که کاربری تجاری و مسافری دارد، در 95 کیلومتری جنوب غرب شهر ایلام مهم ترین و پرترددترین گذرگاه مرزی میان ایران و عراق است.

برخی گذرگاه های مرزی کردستان عراق با ایران هم از اردیبهشت ماه به طور پاره وقت باز است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1001

به "گذرگاه مرزی مهران-زرباطیه از امروز رسما بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذرگاه مرزی مهران-زرباطیه از امروز رسما بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید