کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا، ایران قهرمان زودهنگام مسابقات شد

به گزارش ورزش من و تو، 3 نماینده کشورمان به دیدار فینال و 2 نماینده به دیدار رده بندی مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا در تایلند راه یافتند.

کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا، ایران قهرمان زودهنگام مسابقات شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز (یکشنبه) در شهر چونبوری تایلند در حال برگزاری است که در خاتمه دیدارهای مقدماتی مهدی شیرازی در وزن 61 کیلوگرم، علیرضا عبدالهی در وزن 92 کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و امیرحسین کاووسی در وزن 74 کیلوگرم و سید ابوالفضل هاشمی در وزن 86 کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شدند.

با توجه به نتایج کسب شده در روز نخست و نتایج روز دوم نمایندگان کشورمان، تیم ایران قهرمان زودهنگام این رقابت ها شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم مهدی شیرازی در دور نخست با نتیجه 3 بر صفر سانگ بوم هان از کره جنوبی را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 6 بر 3 اکرام جان حاجی مراداف از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل کودای اوگاوا از ژاپن با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. شیرازی در دیدار خاتمهی به مصاف نادر رحیم اف از ازبکستان می رود.

در وزن 74 کیلوگرم امیرحسین کاووسی در دور مقابل نورتیلیک کاریپبایف از قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد دولت یرگیش از قزاقستان را با نتیجه 4 بر 3 شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی مقابل پراوین مالیک از هند با نتیجه 16 بر 5 بازنده شد و راهی دیدار رده بندی شد. کاووسی در این دیدار با بایارسایخان تسیدنبالجیر از مغولستان کشتی می گیرد.

در وزن 86 کیلوگرم سید ابوالفضل هاشمی در دور نخست با نتیجه 7 بر 2 از سد اورگیلوخ داگوادورج از مغولستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 2 بر 2 آبیلای سووت از قزاقستان را از پیش روی برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. هاشمی در این مرحله مقابل تاتسویا شیرای از ژاپن با نتیجه 3 بر یک مغلوب گردید و به دیدار رده بندی رفت. حریف هاشمی در این دیدار گوویند کومار از کشور هند است.

در وزن 92 کیلوگرم علیرضا عبدالهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر سیمبات سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل بکزات اورکیمبای از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف عبدالهی در دیدار خاتمهی آینیاز صفرنیازاف از ازبکستان است.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر صفر و ضربه فنی مقابل بک دولت اوسربای از قزاقستان به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر شوگو موتو از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. زارع در دیدار نهایی به مصاف بوهردن از چین می رود.

دیدارهای فینال و رده بندی اوزان فوق بعدازظهر امروز برگزار می گردد.

تیم ایران در روز نخست این مسابقات به 3 مدال طلا و یک مدال نقره دست یافت.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 305

به "کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا، ایران قهرمان زودهنگام مسابقات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا، ایران قهرمان زودهنگام مسابقات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید