پیاز باز هم رکوردار گرانی شد؛ افزایش 15 درصدی قیمت گوشت گوسفندی در دیماه

به گزارش ورزش من و تو، مرکز آمار ایران میانه قیمت کالاهای خوراکی منتخب درمناطق شهری کشور طی دیماه سال جاری را منتشر کرد که بر اساس آن قیمت گوشت گوسفندی 15.3 درصد افزایش یافته است.

پیاز باز هم رکوردار گرانی شد؛ افزایش 15 درصدی قیمت گوشت گوسفندی در دیماه

به گزارش تسنیم، بر اساس آمار منتشر شده مرکز آمار ایران در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن، بیش ترین افزایش قیمت در دی ماه نسبت به ماه قبل مربوط به شیر خشک با 3.5 درصد و تخم مرغ ماشینی با 3.1 درصد است. بعلاوه بیش ترین کاهش قیمت مربوط به روغن مایع با 1.4- درصد بوده است.

در دیماه سال جاری تغییرات میانه قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف کالاهای خوراکی در منطقه ها شهری کشور به توضیح زیر است:

نان و غلات

در این گروه، اقلام برنج خارجی درجه یک با 3.8 درصد و رشته آش با 2.8 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها

در این گروه، اقلام گوشت گوسفند با 15.3 درصد، ماهی قزل آلا با 7.9 درصد و گوشت گاو یا گوساله با 7 درصد بیشترین افزایش قیمت و قلم مرغ ماشینی با 2.7- درصد بیش ترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن

در این گروه، بیش ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به شیر خشک با 3.5 درصد و تخم مرغ ماشینی با 3.1درصد است. بیش ترین کاهش قیمت مربوط به روغن مایع با 1.4- درصد بوده است.

میوه و خشکبار

در این گروه، بیش ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هندوانه با 25.5 درصد، موز با 21.2 درصد و انار با 13 درصد است. در این گروه بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به پرتقال با 5.8- درصد بوده است.

سبزیجات و حبوبات

در این گروه، بیش ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به پیاز با 43.9 درصد، بادمجان با 29.5 درصد و کدو سبز با 16.3 درصد است.

قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها

در این گروه، بیش ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به چای خارجی بسته ای و نوشابه گازدار با 3.1 درصد است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2155

به "پیاز باز هم رکوردار گرانی شد؛ افزایش 15 درصدی قیمت گوشت گوسفندی در دیماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیاز باز هم رکوردار گرانی شد؛ افزایش 15 درصدی قیمت گوشت گوسفندی در دیماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید