ویروس کرونا؛ اگر شهر ها قرنطینه می شدند چه مسئله ای پیش می آمد؟

به گزارش ورزش من و تو، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از عواقب قرنطینه شهر های درگیر کرونا می گوید.

ویروس کرونا؛ اگر شهر ها قرنطینه می شدند چه مسئله ای پیش می آمد؟

به گزارش خبرنگاراین روز ها موضوع قرنطینه شهر ها چیزی است که به وفور می شنویم. این ایده که اگر مسئولان اولین شهر درگیر شده با کرونا را قرنطینه می کردند، ویروس در تمام کشور منتشر نمی شد. موضوع قرنطینه شهر ها اکنون که ویروس در تمام کشور منتشر شده و افراد زیادی را درگیر نموده است، فایده ایی ندارد. با این حال متخصصان از مزایا و معایب قرنطینه صحبت می نمایند.

ویروس کرونا؛ به جای الکل برای ضدعفونی از چه موادی استفاده کنیم؟

حسام الدین سیف زرگر رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: پروتکل های خاصی برای قرنطینه یک فضا، یک شهر و یک منطقه وجود دارد. این قرنطینه باعث کاهش اضطراب بقیه مناطق می گردد، اما برای افرادی که در شهر قرنطینه شده حضور دارند اضطراب بالایی را به همراه می آورد و این دور بودن از خدمات و رسانه ها را به وجود می آورد و ممکن است گزارش های نادرست درباره محل قرنطینه شده به دست بیاید.

او افزود: زمانی می توانیم از قرنطینه استفاده کنیم که از لحاظ روانشناختی اطمینان حاصل کنیم آسیبی برای مرکز قرنطینه شده و افرادی که در آن زندگی می نمایند ایجاد نمی گردد و ما می توانیم آسیب را به حداقل برسانیم. بهترین امکانات درمانی و روانشناختی و تسهیلات مختلف برای منطقه قرنطینه شده در نظر بگیریم تا مردم دچار ترس نشوند.

سیف زرگر تاکید نمود: بعضی می گویند ووهان چین قرنطینه شد؛ اما سوال این است که آیا با قرنطینه این شهر توانستند شیوع ویروس کرونا را در دیگر مناطق کنترل نمایند؟ شواهد نشان می دهد که این اتفاق نیفتاد.

ویروس کرونا؛ چه کسانی باید خود را قرنطینه نمایند؟

او گفت: به نظرم صحبت مداوم درباره قرنطینه شهر ها دردی را از ما دوا نمی کند چرا که دیگر الان برای انجام این کار دیر است. باید، اما و اگر ها را درمورد کرونا ویروس کنار بگذاریم و به اقداماتی که اکنون می توانیم برای پیشگیری انجام دهیم فکر کنیم.

او در انتها به مردم توصیه کرد: کاری که در حال حاضر می توانیم انجام دهیم، مراقبت از بهداشت فردی و سلامت خودمان و نزدیکانمان است. هم چنین اگر بیمار هستیم در خانه بمانیم و از تماس با افراد دیگر اجتناب کنیم.

در حال حاضر با توجه به شروع تعطیلات نوروزی، بعضی افراد بار سفر بسته و به شهر های دیگر می فرایند. این خود عامل گسترش ویروس در سراسر کشور است؛ بنابراین کارشناسان مکررا توصیه می نمایند در خانه بمانید و به قرنطینه خانگی بپردازید تا کنترل و مهار ویروس کرونا سرعت بیشتری پیدا نموده و خسارت کمتری به مردم ایران وارد گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 855

به "ویروس کرونا؛ اگر شهر ها قرنطینه می شدند چه مسئله ای پیش می آمد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ اگر شهر ها قرنطینه می شدند چه مسئله ای پیش می آمد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید