واکنش کاخ سفید به احتمال استعفای ترامپ

به گزارش ورزش من و تو، خبرنگاران : مشاوران کاخ سفید اعلام کردند که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا قصد ندارد از مقامش استعفا کند.

واکنش کاخ سفید به احتمال استعفای ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، یکی از مشاوران کاخ سفید با صفر دانستن احتمال استعفای ترامپ، گفت که رییس جمهور هیچ کار اشتباهی انجام نداده است که به خاطر آن استعفا کند.

لازم به ذکر است که در پی هجوم چهارشنبه شب هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا، دموکرات ها درصدد به جریان انداختن استیضاح وی برآمدند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز آدینه در نامه ای خطاب به اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نوشت که با ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در خصوص جلوگیری از دسترسی یک رئیس جمهور دمدمی مزاج و متزلزل به کدهای شروع حمله هسته ای صحبت نموده است.

در بخشی این نامه، پلوسی می نویسد: شرایط این رئیس جمهور دیوانه نمی تواند خطرناک تر از این باشد و ما باید هرکاری انجام دهیم تا بتوانیم از مردم آمریکا در برابر تهاجم نامتعادل او به کشور و دموکراسی خود حفاظت کنیم.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین گفت که وی و چارلز شومر رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا به سراغ معاون رئیس جمهور رفته اند، اما هنوز پاسخی از جانب پنس دریافت ننموده اند.

پلوسی در این نامه نوشت: ما هنوز امیدواریم که هرچه زودتر از او [پنس] پاسخی مثبت بشنویم که آیا او و کابینه [ترامپ] سوگند خود به قانون اساسی و مردم آمریکا را محترم خواهند شمرد یا خیر.

این نامه پلوسی اندکی پس از آن منتشر شد که ترامپ در یک پیغام توئیتری عدم شرکت خود در مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا در روز بیستم ژانویه را گفت؛ اقدامی که در مغایرت با سنت دیرینه ای است که حضور رؤسای جمهور را در مراسم ادای سوگند جانشینان خود الزامی می نماید.

این اظهارات پلوسی در حالی مطرح می گردد که در پی شورشهای خشونت آمیز حامیان ترامپ در داخل ساختمان کنگره، دموکراتها بطور فزاینده ای درصدد هستند در صورت عدم همکاری مایک پنس معاون رئیس جمهور و اعضای کابینه در برکناری ترامپ از قدرت تحت لوای اصلاحیه 25 اُم قانون اساسی آمریکا، طرح دومین استیضاح ترامپ را پیش ببرند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1386

به "واکنش کاخ سفید به احتمال استعفای ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کاخ سفید به احتمال استعفای ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید