نگرانی لندن نشین ها از کمبود مواد غذایی

به گزارش ورزش من و تو، ساکنان این شهر از تاثیری که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا، تشدید محدودیت های کرونایی و بسته شدن مرز ها می تواند بر عرضه مواد خوراکی در روز های بعد از کریسمس بگذارد، نگران هستند.

نگرانی لندن نشین ها از کمبود مواد غذایی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از صداوسیما، راپتلی گزارش داد ساکنان لندن از بیم کمبود مواد خوراکی مقابل فروشگاه های بزرگ این شهر صف کشیدند.

روز دوشنبه مقابل فروشگاه های بزرگ لندن صف های طولانی تشکیل شد. ساکنان این شهر از تاثیری که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا، تشدید محدودیت های کرونایی و بسته شدن مرز ها می تواند بر عرضه مواد خوراکی در روز های بعد از کریسمس بگذارد، نگران هستند.

در داخل فروشگاه ها، قفسه های مختلف خالی شده است در عین حال فروشگاه ها سعی دارند به خریداران اطمینان دهند که آن ها ذخیره کافی دارند.

ترس و وحشت مشابهی در سراسر اروپا در ابتدای همه گیری کووید-19 حاکم شد و مردم به خرید های شتابزده روی آوردند، اما اقدام فرانسه به بستن مرزهایش با انگلیس به دنبال مشاهده گونه جدید ویروس کرونا، به فشار بر زنجیره های تامین مواد خوراکی در انگلیس افزوده است.

بحران بسته شدن مرز های انگلیس و احتمال کمبود میوه در این کشور

پایگاه اینترنتی بلومبرگ درباره بحران بسته شدن مرز های انگلیس و احتمال کمبود میوه و سبزیجات در این کشور نوشت، با بسته شدن راستا های اصلی حمل و نقل و در حالیکه هنوز هیچ توافقی در زمینه قرارداد تجاری انگلیس با اتحادیه اروپا حاصل نشده است توانایی انگلیس برای تامین مواد غذایی مورد نیاز خود در کانون توجه قرار گرفته است.

به دنبال آنکه فرانسه روز یکشنبه سفر ها از انگلیس را به مدت 48 ساعت به حال تعلیق درآورد گروه های صنعتی درباره کمبود مواد غذایی و طولانی شدن صفوف خریداران در سوپرمارکت های لندن هشدار داده اند. در حالیکه راستا های ورود به انگلیس همچنان باز اشت، کامیون داران اغلب محموله های خود را در هر دو راستا جابجا می کنند و ممکن است با محدودیت های خروج از کشور روبرو شوند که با هدف جلوگیری از شیوع نسخه جدید ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده است.

انگلیس حدود نیمی از مواد غذایی مورد نیاز خود را از اتحادیه اروپا تامین می کند و واردات مواد تازه در فصل زمستان که کشاورزان برای تولید محصولاتی همچون کلم و هویج با مشکل روبرو هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انگلیس کمتر از یک پنجم میوه و نیمی از سبزیجات مورد نیاز شهروندان این کشور را تولید می کند، اما با توجه به مسائل پیش آمده اکنون برای تامین سبزیجات مورد نیاز شهروندان خود با مشکل روبرو شده است.

اسکاتلند به عنوان تامین کننده بزرگ ماهی سالمون هشدار داده است چنانچه مرز ها بازگشایی نشود این صنعت پیش از کریسمس متحمل شش میلیون و 500 هزار پوند زیان مالی خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1363

به "نگرانی لندن نشین ها از کمبود مواد غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی لندن نشین ها از کمبود مواد غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید