مکانیسم کنترل پیری و جوانی کشف شد

به گزارش ورزش من و تو، تیمی از دانشگاه ویسکانسین-مدیسون به وسیله برنامه ریزی مجدد سلولی مکانیسم کنترل پیری و جوان سازی سلول های بنیادی مزانشیمی (MSC) را کشف کردند.

مکانیسم کنترل پیری و جوانی کشف شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از انتخاب، مطالعه آنها، که در روز دوشنبه در مجله Stem Cells منتشر شد، به آنچه دانشمندان قبلاً در خصوص چگونگی فرایندهای سلولی موجب پیر شدن سلول های بنیادی مزانشیمی می دانستند، اطلاعات جدیدی می افزاید.

این پژوهش نشان می دهد دانشمندان سلولهای بنیادی مزانشیمی (MSC) را از مایع مفصلی انسان(ماده روان کننده طبیعی بدن که در اطراف مفاصل، از جمله زانوها و آرنج ها وجود دارد)، استخراج کردند و سپس آن ها را بار دیگر برنامه ریزی کردند و پس از آن که آن ها را به صورت ام اس سی برگرداندند، در داخل سلول های بنیادی قرار دادند. سپس این سلول ها را برای یافتن نشانه های تغییرات ژنتیکی مورد مطالعه قرار دادند.

هنگامی که دانشمندان سلولهای دوباره برنامه ریزی شده را مطالعه کردند، دریافتند که پروتئین (GATA6) سرکوب شده است، و باعث شده است که دو پروتئین دیگر فعالیت خود را در نحوه تنظیم پیری و ترمیم سلول ها افزایش دهند.

وان هو لی، یکی از نویسندگان این پژوهش می گوید: مطالعات ما از تحقیقات پیشین در خصوص جوان سازی برنامه ریزی سلولی فراتر رفته و نشان می دهد چگونه برنامه ریزی های سلولهای بنیادی مزانشیمی (MSC) انجام می گردد تا علائم معمول پیری را بهبود بخشد. ما معتقدیم که یافته های ما به درک بهتر پیری MSC و اهمیت آن در پزشکی ترمیمی یاری می نماید

پزشکی ترمیمی (Regenerative medicine) شاخه ای از علم نوین پزشکی است که هدف آن ترمیم و احیا بافت یا اندام آسیب دیده یا از دست رفته، است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1334

به "مکانیسم کنترل پیری و جوانی کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکانیسم کنترل پیری و جوانی کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید