عراق: جدول زمانی برای تحویل دریافت پایگاه ها از ائتلاف بین المللی وجود دارد

به گزارش ورزش من و تو، فرماندهی عملیات مشترک عراق از وجود جدول زمانی برای تحویل پایگاه ها از ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا طی روزهای آینده خبر داد.

عراق: جدول زمانی برای تحویل دریافت پایگاه ها از ائتلاف بین المللی وجود دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرتیپتحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت که دولت عراق و نیروهای ائتلاف بین المللی جدول زمانی مربوط به تحویل پایگاه ها را تهیه کرده اند.

او گفت که نیروهای ائتلاف بین المللی چهارمین پایگاه در نینوی را به نیروهای امنیتی عراق تحویل داد.

الخفاجی گفت که حمایت از نیروهای ائتلاف بین المللی در نبرد آزادسازی نینوی از این پایگاه صورت می گرفت و نیروهای چند ملیتی از کانادا، بلژیک، فرانسه و آمریکا در این پایگاه حضور داشتند.

الخفاجی در مصاحبه با خبرگزاری رسمی عراق (واع) تأکید کرد که فرماندهی عملیات نینوی از توان برخورد با هر گونه تهدید تروریستی علیه این استان برخوردار است.

او اضافه نمود که زیرساخت های باقی مانده در پایگاه مذکور در تقویت توان نیروهای امنیتی و توسعه آن سهیم خواهد بود.

در همین ارتباط فرماندهی عملیات نینوی از آمادگی خود برای تحویل دریافت پرونده امنیتی در این استان پس از خروج نیروهای ائتلاف بین المللی خبر داد.

از سوی دیگر سرتیپ نومان الزوبعی فرمانده عملیات نینوی گفت که نیروهای ائتلاف بین المللی از تمامی عملیات های نظامی علیه داعش حمایت به عمل می آورد اما فرماندهی عملیات نینوی قادر به اداره پرونده امنیتی است.

فرماندهی عملیات مشترک عراق روز دوشنبه(دیروز) در بیانیه ای از تخلیه مقر نیروهای ائتلاف آمریکایی در استان نینوا واقع در شمال عراق خبر داد.

در این بیانیه آمده است: بنا به نتایج مثمرثمر میان دولت عراق و ائتلاف بین المللی، پایگاهی که از طرف تیم ائتلاف بین المللی در اردوگاه فرماندهی عملیات نینوا مورد استفاده قرار می گرفت، به نیروهای عراقی بازگردانده شد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 877

به "عراق: جدول زمانی برای تحویل دریافت پایگاه ها از ائتلاف بین المللی وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق: جدول زمانی برای تحویل دریافت پایگاه ها از ائتلاف بین المللی وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید