صبح امروز سیارکی از کنار زمین گذشت

به گزارش ورزش من و تو به نقل از اینترنشنال بیزینس تایم، طی روزهای گذشته ناسا مشغول رصد سیارکی بود که صبح امروز از کنار زمین گذشت. اگر این سیارک با زمین برخورد می کرد، انفجاری عظیم در فضا به وجود می آمد.

صبح امروز سیارکی از کنار زمین گذشت

البته طبق گزارش CNEOS سیارک مذکور خطر برخورد با زمین را نداشت و از فاصله 2.8 میلیون مایلی زمین می گذرد. طبق محاسبات ناسا این سیارک به طور دقیق ساعت 8:36 دقیقه صبح امروز به وقت ایران از کنار زمین گذشت.

شب گذشته مرکز مطالعات سیارات نزدیک زمین ناسا(CNEOS) اعلام نموده سیارک 2019WR4 از کنار زمین می گذرد. طبق اطلاعات موجود در مخزن اطلاعات سازمان ناسا، این سیارک در مقایسه با صخره های فضایی دیگر، سریع حرکت نمی کرد. در حقیقت به گفته CNEOS سیارک مذکور در حال حاضر با سرعت حدود 9500 مایل برساعت به سمت زمین حرکت می کرد.

این سازمان تخمین می زند 2019WR4 قطری 115 فوتی داشته باشد و به بزرگی 3 اتوبوس شهری باشد .2019WR4 به خانواده ای از سیارک ها به نام آپولو تعلق دارد. این بدان معنا است که 2019WR4 نیز مانند بقیه سیارک های این خانواده میان سیارات مختلف منظومه شمسی حرکت می نماید. گاهی اوقات هنگامی که سیارک دور خورشید می چرخد، مدار آن با زمین متداخل می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 691

به "صبح امروز سیارکی از کنار زمین گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صبح امروز سیارکی از کنار زمین گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید