سرمای زیر صفر و یخ بندان در 25 استان خبرنگاران

به گزارش ورزش من و تو، مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز آینده در 25 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر خواهد بود، گفت: تا روز 9 بهمن آسمانی صاف در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت که این موجب افزایش آلودگی هوا در کلان شهر ها می گردد.

سرمای زیر صفر و یخ بندان در 25 استان خبرنگاران

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، در تشریح آخرین شرایط جوی کشور اعلام کرد: تا روز پنج شنبه 9 بهمن آسمانی صاف همراه با افزایش دما در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت و همین امر موجب افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلان شهر ها و شهر های صنعتی خواهد شد.

* احتمال وقوع پدیده بهمن در دامنه های البرز

وی اضافه نمود: به دلیل افزایش دما خصوصاً در استان های ساحلی خزر و اردبیل که بین 6 تا 12 درجه است، احتمال وقوع پدیده بهمن در دامنه های البرز پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز سه شنبه 7 بهمن، مرکز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود، روز پنج شنبه دریای خزر مواج است.

ضیائیان اعلام کرد: بعد از ظهر پنج شنبه 9 بهمن سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می گردد و سبب بارش برف و باران پراکنده و وزش باد در این مناطق می گردد.

وی اعلام کرد: این سامانه روز آدینه تقویت شده و علاوه بر شمال غرب و غرب، در جنوب غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر و دامنه های جنوبی البرز نیز فعال خواهد بود.

* سرمای زیر صفر و یخ بندان در 25 مرکز استان

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح شرایط جوی پایتخت اعلام کرد: آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی پیش بینی می گردد، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 11 و 1 درجه خواهد بود.

ضیائیان گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 12 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اعلام کرد: روز آینده در 25 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر خواهد بود.

* بارش های امسال 44.2 درصد کمتر از سال گذشته

وی در تشریح شرایط بارش ها در سال زراعی جاری اظهار کرد: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 99) تا 30 دی امسال 65.5 میلی متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 117 میلی متر بود که بارش امسال 44.2 درصد کمتر از سال گذشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1487

به "سرمای زیر صفر و یخ بندان در 25 استان خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمای زیر صفر و یخ بندان در 25 استان خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید