ساخت 800 جای پارک جدید در بوستان جنگلی سرخه حصار

به گزارش ورزش من و تو، 800 پارکینگ حاشیه ای در بوستان سرخه حصار برای رفاه حال شهروندان و تامین سرانه های خدماتی ایجاد شد

ساخت 800 جای پارک جدید در بوستان جنگلی سرخه حصار

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

خبرنگاران- سارا جعفرزاده: بوستان جنگلی سرخه حصار یکی از بزرگ ترین تفرجگاه های منطقه 13 و شرق پایتخت است که همیشه با کمبود جای پارک برای خودروهای شهروندان روبرو بوده است. به ویژه در روزهای پایانی هفته و همچنین روزهای تعطیل که با مراجعه حداکثری شهروندان روبرو است. با توجه به اینکه این بوستان درحاشیه بزرگراه شهید دوران واقع شده و این بزرگراه نسبتا خلوت است، در نگاه اول شهروندان تصور می نمایند شاید بتوانند از حاشیه بزرگراه به عنوان جای پارک خودرو استفاده نمایند اما با کمی تامل می توان متوجه شد از لحاظ مقررات ترافیکی چنین کاری امکان پذیر نیست و این حرکت هم مشکل خاص خود را دارد.

رضا مرادی از ساکنان شرق تهران در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران می گوید:با توجه به این که بوستان جنگلی سرخه حصار وسعت زیادی دارد و به عنوان قطب گردشگری شرق تهران شناخته می گردد، تعداد زیادی از شهروندان این مکان را برای تفریح انتخاب می نمایند و کمبود پارکینگ به عنوان نقطه ضعف مطرح می گردد. از طرفی شهروندان مجبورند به دلیل کمبود جای پارک در هر مکانی از بوستان که فضای خالی وجود داشته باشد، خودروی خود را پارک نمایند که باعث ایجاد هرج و مرج و بی نظمی می گردد.

در پیگیری موضوع از مسئولان، سید رضا تربت جو معاون حمل و نقل و ترافیک شهردارمنطقه 13 گفت: با توجه به درخواست های مکرر شهروندان و کارشناسی های اجرا شده، بیش از 800 پارکینگ حاشیه ای در داخل بوستان ایجاد شده و این درحالی است که همزمان کار تعریض معبر و ترمیم آسفالت هم در داخل بوستان صورت گرفته است.

از سوی دیگر، عده ای ازشهروندان درخواست جانمایی پارکینگ های مکانیزه یا همان اسمارت را در نقاط مختلف منطقه 13 دارند که تربت جو در این باره هم گفت: با توجه به تراکم جمعیت و تعداد منازل مسکونی در منطقه 13، در حال حاضر با مشکل کمبود زمین و فضای خالی روبرویم و از طرفی به دلیل هزینه جانمایی و نگهداشت پارکینگ های مکانیزه جانمایی این پارکینگ ها درمنطقه 13 امکان پذیر نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 603

به "ساخت 800 جای پارک جدید در بوستان جنگلی سرخه حصار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 800 جای پارک جدید در بوستان جنگلی سرخه حصار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید