راهکارهایی برای داشتن روابط بهتر کاری

به گزارش ورزش من و تو، مهارت های ارتباطی به بهبود تجارت شما کمک می کند

گر می خواهید در کسب وکار خود پیروز باشید، باید شبکه ارتباطی وسیع و خوبی داشته باشید. یکی از تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان می دهد که 85 درصد از پیروزیت های حرفه ای، تحت الشعاع مهارت های ارتباطی اشخاص قرار دارند. اگر به تجارت علاقه مند هستید و کسب وکار خود را تأسیس کرده اید، حتماً به اهمیت شبکه روابط پی برده اید. شما باید یک شبکه خوب را پایه گذاری کنید، بتوانید با مردم نو آشنا شوید و آن ها را جذب کنید و شاید مجبور شوید با منطقه امن خود خداحافظی کنید. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

راهکارهایی برای داشتن روابط بهتر کاری

با این حال، قرار نیست تجارت، مثل معروفیت، همه روح شما را به خودش اختصاص بدهد. در عالم واقعیت، شبکه ارتباطی را مجموعه ای از دوستان و آشنایان، هم تیمی ها و افرادی تشکیل می دهند که به خدمات شما علاقه مندند. در شبکه های خوب، روابط متعادل اند، مردم به طور متقابل به هم کمک می کنند و برای رفاه و موفقیت همدیگر اهمیت قائلند.

بدهید و دریافت کنید

ارتباطات کاری نمی توانند و نباید مسیری یک طرفه باشند. اگر می خواهید سایر مردم با شما همکاری کنند، شما هم باید به آن ها خدمت کنید. یکی از مفیدترین کارهایی که در دستور کار شما قرار گرفته است، این است که با افرادی که در زمینه کاری شما متخصص هستند، وارد رابطه شوید. به طور متقابل، هرگاه فردی شما را در جریان فعالیت تجاری خود قرار داد، باید فکر کنید که چطور می توانید به او کمک کنید.

سعی کنید همیشه با افرادی که در شبکه شما قرار دارند، ارتباط داشته باشید. از زندگی و کارشان باخبر باشید و هر کمکی که می توانید، از آن ها دریغ نکنید. این رویه، روابط شما را تقویت می کند و منافع دوجانبه ای خواهد داشت.

چیزی را که نیاز دارید، درخواست کنید

بسکمک از ما، احساس خوبی نسبت به کمک خواستن از دیگران نداریم. وقتی کار به جایی می رسد که به کمک دیگران نیازمندیم، دچار تردید می شویم، تأمل می کنیم و ترجیح می دهیم دیگران خودشان حدس بزنند که ما چه می خواهیم.

اما بهتر است اگر واقعاً به چیزی نیاز دارید، آن را مطرح کنید. بیان درخواست های شما نه فقط به نفع خودتان است، بلکه طرف مقابلتان را هم در شرایط بهتری قرار می دهد؛ چون مجبور نیست درست یا نادرست حدس بزند که شما چه نیازی دارید. درخواست کردن، باعث می شود ارتباطات شما بازتر و شفاف تر شود.

تجربه نشان می دهد که وقتی پای پول به میان می آید، مردم بیشتر معذب می شوند. شما باید بدانید که اگر در حال جمع آوری سرمایه برای شرکت خود هستید، با جملاتی مثل فکر می کنید می شود… یا اگر فعلاً می توانید صرفه جویی کنید… نمی توانید سرمایه مورد نیاز خود را به دست آورید. برای موفقیت و رسیدن به اهدافتان، باید کمی صریح تر باشید.

وارد اجتماع شوید

یکی از بهترین راه هایی که شبکه ارتباطی شما را تقویت می کند، این است که از دفتر کار خود خارج شوید و به میان مردم بروید. خیلی اوقات شما اصلاً نمی دانید که باید با چه مردمی در ارتباط باشید، چه افرادی به خدمات شما نیاز دارند و چه گروهی از کار شما استقبال می کنند. اگر خودتان را در بطن جامعه قرار دهید، شناخت مردم برای شما به آسانی یک ایمیل زدن خواهد بود.

خیلی وقت ها افرادی جذب تجارت شما می شوند که اصلاً انتظارشان را نداشته اید. پس سعی کنید در تمام جنبه های زندگی تان، با همه مردم ارتباط صادقانه و صمیمانه ای داشته باشید.

منبع: الی گشت
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1995

به "راهکارهایی برای داشتن روابط بهتر کاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهایی برای داشتن روابط بهتر کاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید