دو روی یک داستان عجیب برای استقلالی ها

به گزارش ورزش من و تو، آندره آ استراماچونی در شرایطی در آستانه بازگشت دوباره به ایران قرار گرفته که از ابتدای فصل تا همین امروز فراز و نشیب های زیادی را به عنوان سرمربی در استقلال تجربه نموده.

دو روی یک داستان عجیب برای استقلالی ها

از عینک ریبن سبز دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

خبرآنلاین؛ همه چیز از وقتی آغاز شد که شکست مقابل ماشین سازی و آغاز بد لیگ نوزدهم، امید طرفداران استقلال به خاتمه فرایند ناکامی های چند سال اخیر را به حداقل رساند. اوضاع اطراف باشگاه خیلی آرام نبود. شکست در تبریز با عصبانیت سرمربی ایتالیایی و تازه کار استقلال در کنفرانس خبری بعد از بازی همراه شد. استراماچونی که از فرایند طی شده تا روز مسابقه ناراضی بود، بعد از چشیدن طعم تلخ شکست، تحمل نکرد و حسابی از کوره در رفت. این خاتمه مسائل هفته های ابتدایی استقلال نبود. عوض شدن برد خانگی در دقیقه نود با تساوی مقابل فولاد خوزستان شرایط را برای آبی های تهران بدتر کرد. استراماچونی در روز کسب تساوی مقابل تیم نکونام از کنار زمین به دلیل اعتراض های بیش از حد اخراج شد و این دومین شکاف بزرگ در ابتدای فصل بین مرد ایتالیایی و فوتبال ایران بود.

در همان روزها مطلبی در خبرآنلاین در مورد شرایط عجیب استقلال منتشر شد. عصبانیت آندره آ استراماچونی از شرایط حاکم بر فوتبال ایران و باشگاه استقلال آن روزها اصلی ترین بحث در رسانه ها بود. حتی در همان هفته های ابتدایی شائبه هایی در مورد رفتن استراماچونی از ایران به گوش رسید. در واقع قبل از اینکه اتفاق این چند روز برای سرمربی آبی ها رخ دهد، استرا یکبار ساز جدایی کوک نموده بود اما چنین اتفاقی رخ نداد تا امید استقلالی ها برای رسیدن به روزهای خوب دوباره در وجودشان ایجاد گردد.

جهت افتادن استقلال به جاده موفقیت بعد از دربی تهران و شکست مقابل پرسپولیس برای آبی ها ترسیم شد. حتی بعد از دربی هم صحبت هایی در مورد خاتمه کار استرا در ایران مطرح شد اما اعتماد مسئولان باشگاه و البته حمایت طرفداران از سرمربی ایتالیایی باعث شد خبری از اخراج و استعفا نباشد. استقلال در لیگ به قدری خوب نتیجه گرفت و رکوردها را پشت سر گذاشت که در نهایت از انتهای جدول به بالای جدول رسید و تبدیل به یکی از مدعیان اصلی شد. استقلال با استراماچونی شهرخودرو را شکست داد و ضمن رکوردشکنی بعد از مدت ها صدرنشین لیگ شد. این رکورد را اما کسی نشکست جز آندره آ استراماچونی؛ استرا استقلال را صدرنشین لیگ کرد اما هر بار بعد از کسب پیروزی های حساس و حیاتی، صحبت هایش در کنفرانس های خبری استقلالی ها را شوکه کرد.

استراماچونی بعد از پیروزی پرگل استقلال مقابل صنعت نفت در نشست خبری از این گفت که اگر شرایط همینطور ادامه داشته باشد، قادر به ادامه همکاری نخواهد بود. در ابتدا اهالی فوتبال در ایران تصور می کردند استراماچونی از این شیوه می خواهد برای دریافت پولش استفاده کند و قصد خروج ایران را ندارد. همین چند روز پیش اما داستان به حدی جدی شد که رفتن استراماچونی از ایران دیگر فقط یک شوخی نبود. استرا ابتدا در تمرین استقلال حاضر نشد تا شایعه رفتن او از ایران جدی تر گردد. در فاصله چند ساعت شایعه خروج استراماچونی از ایران تبدیل به یک واقعیت تلخ برای طرفداران استقلال شده باشد. صبح روز یکشنبه انتشار تصویر استراماچونی در فرودگاه باعث شد طرفداران استقلال به روزهای تاریک و عصبانی خود برگردند. ناراحتی طرفداران تا حدی بود که آنها حتی مقابل درب باشگاه تجمع کردند و با اعتراض های زیاد خود حتی درب باشگاه را هم شکستند تا اینطور خشم خودشان را به مسئولان باشگاه نشان دهند. این اوج خشم طرفدارانی بود که در بازی روز دوشنبه هم سرمربی محبوب و ایتالیایی خودشان را روی نیمکت ندیدند. مردی که در ابتدا شاید صحبت های زیادی در مورد ترفندهای او برای دریافت پول و تهدید باشگاه مطرح شد اما حالا بعد از تعیین شدن بلوکه شدن حساب های او در ایتالیا و پیگیر شدن پلیس این کشور، طرز فکرها نیز تا حد زیادی نسبت به استرا تغییر نموده و خیلی ها حق را به او می دهند. اگرچه در سمت مقابل خیلی ها نیز در این خصوص صحبت می نمایند که سرمربی ایتالیایی بد راهی را برای دریافت حقوق خودش انتخاب کرد. حتی وریا غفوری هم بعد از بازی مقابل پیکان از استراماچونی به نوعی گله کرد و گفت سرمربی ایتالیایی تیمش نباید در این شرایط تیم را رها می کرد. استقلال روز دوشنبه بدون استراماچونی بعد از مدت ها متوقف شد. رکورد پیروزی های متوالی استقلال از بین رفت و حالا نه این رکوردها و نه این توقف ها، فعلا برای طرفداران استقلال فقط همین مهم است که شنبه سرمربی تیم شان را دوباره روی نیمکت می بینند؟ چراکه شب گذشته سرپرست مدیرعاملی استقلال از فراهم شدن پول و مقدمات حضور دوباره استراماچونی در ایران صحبت کرد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 627

به "دو روی یک داستان عجیب برای استقلالی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو روی یک داستان عجیب برای استقلالی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید