دوگانگی لیگ فزونی ها برای ادامه فصل

به گزارش ورزش من و تو، شرایط جدولی تیم های لیگ رجحان به خصوص تیم های مدعی باعث شده تا مدیران، پیشکسوتان و طرفداران این تیم ها نظرات مختلف و متناقضی برای سرنوشت لیگ نوزدهم داشته باشند.

دوگانگی لیگ فزونی ها برای ادامه فصل

با گزارش خبرنگاران، شیوع ویروس کرونا باعث شد تا برگزاری 9 هفته سرانجامی ادامه لیگ برتر در هاله ای از ابهام قرار بگیرد و تکلیف 16 تیم لیگ رجحان ناتعیین باشد؛ اتفاقی که نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان رخ داد و جهانی فوتبال را دچار چالشی جدید کرد.

در این بین، دوگانگی در بین تیم های لیگ رجحان برای برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر وجود دارد که حتی باعث به وجود آمدن چالش هایی در بین طرفداران و حتی اعضای باشگاه ها شده است. باشگاه های لیگ رجحان حاضر در لیگ نوزدهم نظرات مختلفی نسبت به ادامه برگزاری این لیگ دارند که دلیل اصلی آن، شرایط جدولی شان است.

اگر مبنا لغو ادامه لیگ باشد

پرسپولیسی ها می گویند اگر لیگ قرار است لغو گردد، جام را با توجه به فاصله 10 امتیازی با تیم دوم به آن ها بدهند و این در حالی است که سایر مدعیان از جمله شهرخودرو، استقلال، سپاهان و تراکتور معتقدند با توجه به این که هنوز تکلیف 27 امتیاز تعیین نیست، جامی نباید به تیمی داده گردد و لیگ نوزدهم بدون جام باقی بماند. از سوی دیگر تیم های حاضر در منطقه سقوط می گویند اگر قرار است لیگ لغو گردد، باید تمام امتیازات لغو گردد و هیچ تیمی نه به لیگ برتر صعود کند و نه از این لیگ سقوط کند زیرا که فاصله کم بین تیم ها نمی تواند تعیین کند که چه تیمی شایسته ماندن در بالاترین سطح فوتبال ایران است.

اگر قرار باشد لیگ برگزار گردد

اصرار پرسپولیسی ها از ابتدا روی این موضوع است زیرا که معتقدند تیم شان می تواند در فاصله 5 یا 6 هفته ای تا سرانجام لیگ برتر، قهرمانی اش را مسجل کند و به چهارمین قهرمانی پیاپی خود دست پیدا کند. اتفاقی که باب میل دیگر تیم های مدعی نیست و نظر آن ها این است که جان از جام مهم تر است. مدیران و پیشکسوتان هر 4 باشگاه تراکتور، سپاهان، استقلال و شهرخودرو در گفت وگو با رسانه های مختلف از جمله خبرنگاران گفته اند که یک جام ارزش به خطر انداختن جان 100 ها نفر را ندارد.

علاوه بر این 4 تیم، تیم های میانه جدولی که نه شانس سهمیه آسیا دارند و نه ترسی از سقوط در آن ها وجود دارند با این موضوع که جان از جام مهم تر است موافقند و بارها اظهار نموده اند که اصراری به برگزاری ادامه لیگ ندارند و تنها دغدغه آن ها مسائل اقتصادی است که آن هم با توجه به این که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هنوز هیچ پولی از حق پخش و تبلیغات محیطی در اختیار تیم ها قرار نداده، از لحاظ اقتصادی نیز خیلی برای تیم های میانه جدولی تفاوتی ایجاد نمی کند.

البته تیم های حاضر در منطقه سقوط مثل پیکان، سایپا، گل گهر و شاهین بوشهر همانند پرسپولیس اصرار ویژه ای به ادامه برگزاری لیگ دارند تا بتوانند هر طور که شده بقایشان در لیگ برتر را اثبات نمایند.

این تناقض ها و دوگانگی ها بین تیم های لیگ رجحان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را هم دچار سردرگمی نموده اما صحبت های سهیل مهدی نشان داده است سازمان لیگ عزم راسخی برای ادامه یافتن لیگ نوزدهم دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 931

به "دوگانگی لیگ فزونی ها برای ادامه فصل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوگانگی لیگ فزونی ها برای ادامه فصل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید