خبرنگاران بیش از 60 درصد تست های پی سی آر در ماهشهر مثبت هستند

به گزارش ورزش من و تو، اهواز - خبرنگاران - سرپرست فرمانداری شهرستان ماهشهر گفت: بیش از 60 درصد تست های پی سی آر در ماهشهر مثبت هستند لذا از مردم درخواست داریم پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

خبرنگاران بیش از 60 درصد تست های پی سی آر در ماهشهر مثبت هستند

به گزارش خبرنگاران فریدون بندری پنجشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی گفت: پیش از شروع پیک سوم بیماری، روزانه بین 50 تا 100 تست پی سی آر در این شهرستان انجام می شد در حالی که اکنون بین 150 تا 200 تست در ماهشهر انجام می شود که 60 تا 70 درصد آنها مثبت هستند.

وی افزود: با تمهیداتی که در نظر گرفتیم امیدواریم در روزهای آینده از تعداد تست های مثبت کاسته شود و هر چه زودتر شاهد خروج بیماری از کشور باشیم.

سرپرست فرمانداری ماهشهر گفت: پیش از اینکه وارد شرایط قرمز کرونایی شویم تعداد روزانه بستری ها در شهرستان ماهشهر بین 50 تا 60 نفر بود اما این تعداد اکنون به 105 بیمار رسیده است که رشد 50 درصدی را نشان می دهد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بیماران شهرستان های مجاور مثل رامشیر، هندیجان و شادگان به شهرستان ماهشهر مراجعه می کنند به تبع حجم بستری های ما بیشتر می شود.

بندری گفت: با توجه به مصوبات ستاد کرونا استان، با همکاری سایر نهادها، محدودیت های ویژه ای در شهرستان ماهشهر اعمال شد که تا حدودی تاثیرگذار بود و توانستیم فرایند رو به رشد بیماری را کنترل کنیم. در یک هفته گذشته به لحاظ آمار بستری ها شرایط ثابتی داشتیم.

وی افزود: بیشترین درصد آمار ابتلا به کرونا در ماهشهر در زمینه رعایت نکردن قرنطینه خانگی و تردد در سطح شهر است که انتظار داریم شهفرایندان تنها برای خرید ضروری از منزل خارج شوند.

در حال حاضر 11 شهرستان خوزستان در شرایط قرمز و هشت شهرستان نارنجی هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1528

به "خبرنگاران بیش از 60 درصد تست های پی سی آر در ماهشهر مثبت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از 60 درصد تست های پی سی آر در ماهشهر مثبت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید