حضور فقط یک دوچرخه سوار ایرانی در المپیک 2020 توکیو، نیاز به اعزام برای قطعی کردن یک سهمیه پارالمپیک

به گزارش ورزش من و تو، با تغییر قوانین توزیع سهمیه های المپیک 2020 توکیو در رشته دوچرخه سواری، فقط یک رکابزن ایرانی در این رویداد بزرگ حضور خواهد داشت.

حضور فقط یک دوچرخه سوار ایرانی در المپیک 2020 توکیو، نیاز به اعزام برای قطعی کردن یک سهمیه پارالمپیک

خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره آخرین شرایط توزیع و کسب سهمیه های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو در رشته دوچرخه سواری گفت: در حوزه مربوط به پارالمپیک، یک سهمیه به ایران اختصاص یافته که به نام کشورمان است. این سهمیه به کشورمان تعلق گرفته است، اما باید در یکی دو رقابت حضور پیدا کنیم تا قطعی شود. در واقع با انجام یکی دو اعزام، حضور یک رکابزن ایرانی در پارالمپیک 2020 توکیو قطعی خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: ما در همین باره با مسئولان کمیته ملی پارالمپیک صحبت هایی داشته ایم تا برای این اعزام های مورد نیاز به فدراسیون کمک کنند و در نهایت بتوانیم یک رکابزن در بازی های پارالمپیک داشته باشیم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری درباره سهمیه های مربوط به المپیک 2020 توکیو گفت: در رشته کوهستان هنوز پرونده سهمیه المپیک باز است. با توجه به اینکه طی چند ماه اخیر هیچ گونه فضای رقابتی در رشته کوهستان وجود نداشته است، باید منتظر تصمیمات فدراسیون جهانی برای سال 2021 باشیم.

قمری همچنین خاطر نشان کرد: در رشته جاده فقط یک سهمیه به ایران اختصاص یافته است. با توجه به تغییراتی که در شرایط توزیع سهمیه های المپیک اجرا شده است، ایران فقط یک کننده در این بازی ها خواهد داشت. در دوره های گذشته سهمیه به صورت قاره ای توزیع می شد و با توجه به رقابت با 34 کشور در آسیا شانس زیادی داشتیم، اما حالا این توزیع براساس شرایط جهانی است و همین مسئله با توجه به رقابت با نزدیک به 200 کشور، کار را سخت می کند. با شرایط کنونی نزدیک به 85 تا 90 درصد سهمیه ها به کشورهای اروپایی می رسد.

وی در انتها شرح داد: کم شدن سهمیه های ایران به معنای این نیست که ما نسبت به قبل دوره قبل امتیازات کمتری جمع کرده ایم. در واقع اگر شرایط توزیع سهمیه به مانند دوره های قبلی بود، ما با همین امتیازاتی که کسب کرده ایم، می توانستیم در توکیو چهار سهمیه داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1170

به "حضور فقط یک دوچرخه سوار ایرانی در المپیک 2020 توکیو، نیاز به اعزام برای قطعی کردن یک سهمیه پارالمپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور فقط یک دوچرخه سوار ایرانی در المپیک 2020 توکیو، نیاز به اعزام برای قطعی کردن یک سهمیه پارالمپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید