حضور رئیس فدراسیون فوتبال در دوره آموزشی VAR، تاج: می خواهیم اشتباهات داوری به حداقل برسد

به گزارش ورزش من و تو، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در دوره آموزشی یاری داور ویدیویی (VAR) حاضر شد.

حضور رئیس فدراسیون فوتبال در دوره آموزشی VAR، تاج: می خواهیم اشتباهات داوری به حداقل برسد

به گزارش ورزش من و تو و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نخستین دوره آموزشی سیستم یاری داور ویدیویی با حضور 24 داور به مدرسی محمدصالح سوبخیدین از روز گذشته (سه شنبه) در هتل آموزشگاه ملی فوتبال در حال برگزاری است. مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال بعدازظهر امروز در این کلاس حاضر شد و برای دقایقی با داوران صحبت کرد.

تاج ضمن خیر مقدم به مدرس فیفا و حاضرین در کلاس گفت: واقعیت این است که در موضوع استفاده از VAR، چند موضوع خوب وجود دارد. استفاده از این سیستم باعث می گردد حق به حقدار برسد و هجمه علیه داوری صورت نگیرد. در چند سال گذشته در لیگ شاهد بودیم که اعتراضاتی به صورت ناخواسته یا ناجوانمردانه به سمت داور اتفاق افتاده است. نکته مسلم این است که با راه اندازی این سیستم، سعی داریم اشتباهات داوری به حداقل برسد.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: در فصل جدید قرار است باشگاه ها سیستم بلیت الکترونیکی را راه اندازی نمایند تا اگر تخلفی در استادیوم رخ داد، بتوانیم متخلف را شناسایی کنیم. همچنین قرار است کمیته داوران، آیین نامه ای را تهیه و تدوین کند و آن را در هیئت رئیسه فدراسیون مصوب کنیم تا اگر بازیکنان یا اعضای کادر فنی تیم ها به سمت داور حمله کردند، آنها را به صورت اتوماتیک محروم کنیم. می خواهیم کاربر حمایتی برای داوران داشته باشیم.

وی گفت: امیدوارم همان طور که این تکنولوژی که در اکثر کشورها راه اندازی شده و فیفا نیز با آن موافقت نموده است، در لیگ ایران هم راه اندازی گردد. از شما می خواهم نهایت استفاده را از این کلاس ببرید تا فوتبال از علم شما داوران بهره مند گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 249

به "حضور رئیس فدراسیون فوتبال در دوره آموزشی VAR، تاج: می خواهیم اشتباهات داوری به حداقل برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور رئیس فدراسیون فوتبال در دوره آموزشی VAR، تاج: می خواهیم اشتباهات داوری به حداقل برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید