حدود نیمی از هتلهای کشور از لحاظ کیفی در سطح استانداردهای جهانی هستند

به گزارش ورزش من و تو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، حدود نیمی از هتلهای کشور از لحاظ کیفی در سطح استانداردهای جهانی هستند.

حدود نیمی از هتلهای کشور از لحاظ کیفی در سطح استانداردهای جهانی هستند

یحیی نقی زاده محجوب، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری درباره سطح استاندارد هتلهای ایران گفت: شرایط مراکز گردشگری و هتلها شاید به سطح مطلوب نرسیده باشد ولی از استانداردهای جهانی هم عقب نمانده است؛ چرا که مطالعه تطبیقی صورت گرفته و یکی از کشورها را به عنوان پایلوت قرار داده، الگوسازی نموده و به نتیجه رسیده ایم.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری با بیان اینکه حدود نیمی از هتلهای کشور از لحاظ کیفی در سطح استانداردهای جهانی هستند، اظهار کرد: از مجموع 1440 هتلی که در حال حاضر مشغول فعالیت هستند، تا به امروز 702 هتل پیروز به دریافت گواهینامه کیفیت شده اند که با توجه به اینکه ضوابط ارزیابی هتل ها به نوعی اقتباس از هتل های بین المللی است، میتوان ادعا کرد حدود نیمی از هتل های کشور از لحاظ کیفی در سطح استانداردهای جهانی هستند.

او اضافه کرد: معاونت گردشگری برای نزدیک شدن به استانداردهای جهانی برنامه دارد ابزارهای خود را به تکنولوژی نو تبدیل کند و پیشنهاد می گردد برای رسیدن به کیفیت مطلوب، در بحث ارزیابی نظرات مردم را دخیل کنیم.

نقی زاده ادامه داد: استانداردسازی هتل های کشور که در حال حاضر مقرر شد با همکاری سازمان ملی استاندارد درباره بازنگری ضوابط آنها اقدام گردد، فرآیندی الزامی است و براساس تمهیدات اجرایی بعمل آمده، تمدید پروانه بهره برداری هتل ها منوط به انجام عملیات ارزیابی بوده و انتظار می رود ظرف مدت دو سال آینده درجه و سطح ارائه خدمات در تمام هتل های کشور کاملا مطابق سطح استانداردهای تعریف شده و بین المللی باز تعریف گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2153

به "حدود نیمی از هتلهای کشور از لحاظ کیفی در سطح استانداردهای جهانی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود نیمی از هتلهای کشور از لحاظ کیفی در سطح استانداردهای جهانی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید