جنگل اسرارآمیز ویستمن در انگلیس

به گزارش ورزش من و تو، ویستمن (Wistman) نام یک جنگل بلوط زیبا و معروف در منطقه دارتمور (Dartmoor) واقع در جنوب غربی انگلیس است.که بلوطستان در ارتفاع بالا قرار گرفته و همین امر، در کنار هوای خاص منطقه، باعث شده تنه و شاخه درختان، سنگ ها و تقریباً هر چیزی که در آن وجود دارد، زیر لایه ای از خزه پوشیده گردد.در بعضی جاها این پوشش خزه ای، توده های بزرگی ایجاد نموده است.تحقیقات انجام شده نشان می دهد که کهنسال ترین درخت منطقه حدود 400 سال عمر دارد. در 100 سال گذشته مساحت این زمین جنگلی دو برابر شده است.

جنگل اسرارآمیز ویستمن در انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

درباره علت پیدایش این جنگل عجیب حدس و گمان های مختلفی وجود دارد. بسیاری بر این باورند که احتمالاً ویستمن باقیمانده یک جنگل باستانی است.با این حال قدم زدن در میان انبوه درختان در هم تنیده، پا گذاشتن بر خزه ها و گلسنگ های بی شمار، تماشای شاخه های درختان بلوط که همچون انگشتی در حال اشاره کردن به نقطه ای هستند و گوش سپردن به صداهایی که در فضا می پیچد، از لذت و هیجان خاصی برخوردار است. اگر هوا نیز مه آلود باشد، این فضای روحانی و در عین حال ترسناک دیگر چیزی کم ندارد!همین امر فضایی اسرارآمیز پدید آورده است به گونه ای که افراد با قدم زدن در این جنگل گویی به دنیایی ناشناخته و بیگانه پا می گذارند؛ گویی قرن هاست که زمان در این نقطه متوقف شده است.

عبارت Wistman ممکن است از واژه wisht که دارای معانی مختلفی همچون وهم آور، اسرارآمیز، عجیب، جن زده و مکان دارای ارواح است، اقتباس شده باشد.داستان ها و افسانه های زیادی درباره وجود جادوگر، روح، شیطان و دیگر موجودات فراطبیعی در این منطقه وجود دارد.گزارش شده که بعضی گردشگران گفته اند شب هنگام، صدای ناله و زوزه های مبهمی از منطقه شنیده می گردد.بعضی افسانه ها حاکی از آن است که ویستمن بیشه مقدس متعلق به یک کاهن بوده که او در آنجا مراسم دینی اش را برگزار می نموده است.

منبع: لست سکند
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 590

به "جنگل اسرارآمیز ویستمن در انگلیس" امتیاز دهید

1 کاربر به "جنگل اسرارآمیز ویستمن در انگلیس" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل اسرارآمیز ویستمن در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید