جزییات برگزاری آنلاین و آفلاین سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی

به گزارش ورزش من و تو، دبیر سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران از تازه ترین تصمیمات اتخاد شده درباره نحوه برگزاری این رویداد موسیقایی در آبان ماه سال 1399 اطلاع داد.

جزییات برگزاری آنلاین و آفلاین سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، احمد صدری پژوهشگر و دبیر سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران با اشاره به نحوه برگزاری این رویداد که قرار است به میزبانی استان کرمان برگزار گردد، شرح داد: طبق تازه ترین برنامه ریزی های اجرا شده، قرار بر این است که سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران با توجه به شیوع ویروس کرونا و پیشگیری از انتقال بیماری کووید 19 در دو قالب آنلاین و آفلاین برگزار گردد.

وی اضافه نمود: آنچه در حوزه برگزاری کنسرت های آنلاین پیش بینی شده، اجرای برنامه زنده در فضا های تاریخی و فرهنگی استان کرمان است که برای این منظور فضا هایی که دارای شرایط مناسب برای برگزاری کنسرت در فضای باز هستند، انتخاب شده اند. البته با توجه به اهمیت حضور مخاطب برای هنرمندانی که روی صحنه به اجرا می پردازند، درصدد هستیم شرایطی را برای حضور تعدادی مخاطب با در نظر دریافت شیوه نامه های بهداشتی و رعایت حداکثری فاصله گذاری فراهم کنیم که امیدوارم محقق گردد. چرا که حضور تماشاگران در محل اجرای زنده هنرمندان موسیقی نواحی، دربرگیرنده انگیزه و شرایطی است که اجرای آن ها را به مراتب تحت تاثیر قرار می دهد.

دبیر سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران ادامه داد: در حوزه برگزاری آفلاین جشنواره نیز برنامه ها و ایده هایی برای ضبط آثار مختلف موسیقایی از هنرمندان مطرح و پیشکسوت موسیقی نواحی ایران در شهر کرمان وجود دارد که علاوه بر برگزاری کنسرت های آنلاین در قالب آفلاین نیز پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت. البته در این چارچوب برنامه ریزی هایی نیز برای ایام بعد از جشنواره وجود دارد که این آثار بتواند حتی بعد از برگزاری جشنواره برای مخاطبان قابل دسترسی باشد. پس با این حساب ما برای برگزاری این دوره از جشنواره حسب اینکه قرار است از استادان و بزرگان موسیقی مناطق مختلف ایران دعوت کنیم، فراخوانی نخواهیم داشت و شرایط برگزاری جشنواره را به همین شکلی که شرح دادم میزبانی خواهیم کرد.

صدری درباره زمان برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران گفت: طبق پیش بینی ها و برنامه ریزی های انجام گرفته زمان برگزاری جشنواره به احتمال بسیار فراوان مصادف با هفته وحدت و ایام میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) خواهد بود که مصادف با نیمه های اول آبان ماه امسال است و امیدوارم شرایط به گونه ای رقم بخورد که ما با وجود تمام مشکلاتی که به دلیل شیوع ویروس کرونا با آن روبرو شدیم بتوانیم میزبان شایسته ای برای هنرمندان ارزشمند موسیقی اقوام ایران در این دوره باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1165

به "جزییات برگزاری آنلاین و آفلاین سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات برگزاری آنلاین و آفلاین سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید