جزئیاتی از راه اندازی اولین مدرسه با بهره وری سبز در پایتخت

به گزارش ورزش من و تو، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از راه اندازی اولین مدرسه با بهره وری سبز کشور در پایتخت خبر داد و جزئیاتی از آن بیان نمود.

جزئیاتی از راه اندازی اولین مدرسه با بهره وری سبز در پایتخت

علی شهری در گفت وگو با ورزش من و تو، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: هدف راهبردی مدیریت سبز و استفاده بهینه از انرژی را طی دو سال اخیر در نوسازی استان تهران به صورت جدی مورد توجه قرار داده ایم.

وی اضافه کرد: به همین دلیل طراحی مدارسی با شاخص های بهره وری سبز با سه رویکرد تبدیل مدرسه در حال بهره برداری و تبدیل مدرسه در حال ساخت به مدرسه با بهره وری سبز و صیانت از هویت معماری ایرانی اسلامی در دستورکار قرار گرفت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه در واقع عملیات ساخت مدرسه سبز به تازگی شروع شده و اولین استانی هستیم که آن را اجرا کردیم گفت: مدرسه در حال بهره برداریشهید حسن باقری با 7000 متر زیربنا در منطقه 5 تهران به عنوان پایلوت این طرح در استان در نظر گرفته شد و مورد بازنگری های کلی به لحاظ شاخص های مدنظر قرار گرفت.

شهری اضافه کرد: با تلاش های انجام شده در فصل تابستان برای ایجاد تغییرات ساختاری، در حال حاضر این مدرسه به مدرسه ای با بهره وری سبز تبدیل شده است.

شهری ادامه داد: از جمله اصلاحات انجام شده می توان به جمع آوری یا هدایت آب باران برای پر کردن فلاش تانک سرویس های بهداشتی و آبیاری فضای سبز و نصب آبگرمکن خورشیدی برای تأمین آب مصرفی ساختمان، بهره مندی از تجهیزات کم مصرف الکتریکی مانند چراغ های ال ای دی، نصب کولرهای آبی جدید، نصب پنجره های فلزی دوجداره و طراحی محوطه با پوشش گیاهی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در ساخت و بازطراحی مدارس با بهره وری سبز بسیاری از الگوهای مصرفی مورد تأکید قرار گرفته است، گفت: موضوع توجه به کاهش مصرف انرژی یکی از موضوعات بسیار حائز اهمیت در طراحی این مدارس است. در مدرسه بازطراحی شده شهید باقری در منطقه پنج تهران نیز این رویکرد عملیاتی شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران اضافه کرد: همچنین تلاش شده است تا با استفاده از تجهیزات جدید مرتبط با انرژی بتوانیم در مصرف برق، آب، گاز، نگهداشت گرمایش و سرمایش در فصول مختلف و همچنین ایجاد فضایی آرام برای تحصیل دانش آموزان برنامه ریزی مدونی داشته باشیم.

شهری ادامه داد: مدارس با بهره وری سبز با معیارهایی ساخته می شوند که در کاهش مصرف انرژی، کاهش مصرف کاغذ و مواد مصرفی و لوازم اداری، بازیافت ضایعات و غیره در مدارس نیز موثر باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 543

به "جزئیاتی از راه اندازی اولین مدرسه با بهره وری سبز در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از راه اندازی اولین مدرسه با بهره وری سبز در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید