ترامپ: ویروس چینی عبارت دقیقی است!

به گزارش ورزش من و تو به نقل از پلیتیکو، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از اقدام خود مبنی بر استفاده از عبارت ویروس چینی برای توصیف کووید 19 دفاع کرد و مدعی شد این کار را از آن بابت انجام می دهد که پکن میخواهد مسئولیت انتشار کرونا را متوجه ارتش آمریکا کند.

ترامپ: ویروس چینی عبارت دقیقی است!

وی در این باره مدعی شد: چین اطلاعات غلطی منتشر می نماید مبنی بر اینکه ارتش ما این بیماری را در بین آنها پخش نموده است. این غلط است و من به جای اینکه بحث کنم، گفتم باید آن را با جایی که از آن آمده است معرفی کنم. این ویروس از چین آمد و بنابراین، فکر می کنم عبارت دقیقی است.

ترامپ همچنین مدعی شد استفاده از عباراتی مثل ویروس چین یا ویروس ووهان، به منزله برچسب زدن نیست بلکه برعکس، او فکر می نماید متهم جلوه دادن ارتش آمریکا به ایجاد آن، مصداق برچسب زدن است!

لازم به ذکر است روز گذشته، وزارت امور خارجه چین به توئیت اهانت آمیز ترامپ درخصوص پکن واکنش نشان داد.

ترامپ در حساب توئیتری خود نوشته بود: آمریکا قویاً از صنایعی مثل ایرلاین ها و دیگر صنایع که به طور خاص تحت تأثیر ویروس چینی قرار گرفته اند حمایت خواهد نمود. ما قوی تر از قبل خواهیم شد

به نظر می رسد ترامپ عمداً از واژه ویروس چینی به جای ویروس کرونا استفاده می نماید تا دلیل تضعیف اقتصاد آمریکا را به چین نسبت دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 844

به "ترامپ: ویروس چینی عبارت دقیقی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ویروس چینی عبارت دقیقی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید