تامین لاستیک مشکل اساسی رانندگان حمل و نقل جاده ای است

به گزارش ورزش من و تو، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: تامین لاستیک، قطعات و تعمیرات مشکل اساسی رانندگان حمل و نقل جاده ای در کشور است.

تامین لاستیک مشکل اساسی رانندگان حمل و نقل جاده ای است

عبدالهاشم حسن نیا در گفت وگو با ورزش من و تو، گفت: ماهانه حدود صدهزار حلقه لاستیک مورد احتیاج رانندگان است که طی جلسات متعدد مقرر شد لاستیک با ارز دولتی وارد گردد و در اختیار رانندگان قرار گیرد.

وی در ادامه اضافه نمود: اکنون 90درصد از بار و مسافر در کشور از طریق 220 هزار کیلومتر جاده جابجا می گردد و این مهم نشان می دهد مسئولیت سنگینی برعهده وزارت راه و شهرسازی نهاده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی به عدالت در حوزه حمل و نقل جاده ای اشاره و بیان نمود: اکنون 600 هزار راننده در بخش حمل و نقل بار و مسافر، 340 هزار نفر در عرصه حمل و نقل بار با کامیون و 80 هزار نفر در جابجایی مسافر فعالیت دارند که در این مدت کوشش شد تا بخشی از خدمات درخواستی آن ها اجرا گردد.

حسن نیا با اشاره به افزایش 20درصدی در ثبت نام بیمه تکمیلی رانندگان گفت: تاکنون حدود 700 هزار نفر از رانندگان کشور و همسران آن ها برای بهره مندی از بیمه تکمیلی ثبت نام نموده اند.

وی ادامه داد: با سفر به تایباد مشکلات اساسی که در مرز دوغارون وجود دارد مورد آنالیز نهاده شد و در اولین فرصت به آن ها رسیدگی خواهد شد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: این انتهاه مرزی از مهم ترین انتهاه های کشور بشمار می رود و سهولت در تردد مسافران و رانندگان ترانزیت برای توسعه و آبادانی کشور حائز اهمیت است.

حسن نیا با اشاره به عدم گاردریل در محور تایباد-خواف اضافه نمود: این محور مواصلاتی یکی از مهم ترین محورهای ترانزیت در کشور و امنیت رانندگان از اهداف مهم وزارت راه و شهرسازی است، در این راستا این مهم در دستور کار قرار می گیرد.

وی در انتها اعلام کرد: همکاری با افغانستان سبب توسعه در حوزه حمل و نقل و رشد اقتصادی در کشور خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 33

به "تامین لاستیک مشکل اساسی رانندگان حمل و نقل جاده ای است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین لاستیک مشکل اساسی رانندگان حمل و نقل جاده ای است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید