تاثیر قابل توجه هورمون ها در ابتلا به کووید، 19

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران، یک پژوهش تازه، ارتباط قوی میان هورمون ها و کووید-19 را تایید می نماید.

تاثیر قابل توجه هورمون ها در ابتلا به کووید، 19

دستگاه درون ریز (Endocrine System)، نقش مهمی در ابتلا به کروناویروس بر عهده دارد. پژوهشگران حوزه اندوکرینولوژی (Endocrinology) در این پروژه، به آنالیز شواهدی پرداختند که از زمان شروع همه گیری کووید-19 گردآوری شده اند. آنها طی آنالیز های خود، شواهدی را در رابطه با انواع بیماری های مربوط به غدد درون ریز یافتند.

دکتر مانل پویگ (Manel Puig)، پژوهشگر دانشگاه خودگردان بارسلونا (UAB) و پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: این شواهد، واضح هستند. تاثیر هورمون ها در کووید-19 را نمی توان نادیده گرفت.

وی اضافه نمود: ما باید از تاثیر غدد درون ریز بر کووید-19 در افراد مبتلا به دیابت، چاقی یا نارسایی کلیه و بعلاوه افرادی که به بیماری شناخته شده ای مبتلا نیستند، مطلع باشیم.

پژوهشگران، شواهد مربوط به کووید-19 را در تعدادی از بیماری های مربوط به غدد درون ریز و عوامل مرتبط از جمله دیابت، چاقی، هیپوکلسمی (Hypocalcaemia)، کمبود ویتامین D و بعلاوه مسائل ناشی از هورمون های جنسی مورد آنالیز قرار دادند.

دیابت، یکی از شایع ترین بیماری ها شناخته شده که با شدت مرگ و میر ناشی از کووید-19 در ارتباط است. طی دوره همه گیری کووید-19، مرگ و میر در بیماران مبتلا به دیابت نوع یک و نوع دو افزایش یافته است و شواهد نشان می دهند که شاید یک رابطه دو طرفه میان کووید-19 و دیابت وجود داشته باشد.

پژوهشگران، فرایند مشابهی را در بیماران مبتلا به چاقی شناسایی کردند. چاقی، اندازه حساسیت نسبت به کووید-19 و خطر ابتلا به عوارض جانبی آن را افزایش می دهد. پژوهشگران باور دارند که مدیریت تغذیه برای این بیماران مهم است زیرا می تواند اندازه حساسیت و شدت عفونت را کاهش دهد.

این پژوهش نشان می دهد که نقش مهم غدد درون ریز باید در پژوهش های آینده مربوط به کووید-19 مورد توجه باشد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار کرونا در صفحه ویروس کرونا خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1701

به "تاثیر قابل توجه هورمون ها در ابتلا به کووید، 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر قابل توجه هورمون ها در ابتلا به کووید، 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید