بهینه سازی مصرف انرژی در دستور کار شرکت بهره برداری مترو بوده است

به گزارش ورزش من و تو، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه توان مورد نیاز برای قطار ها و ایستگاه ها وابسته در مترو از انرژی برق است، گفت: بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی همواره در دستور کار این شرکت بوده است.

بهینه سازی مصرف انرژی در دستور کار شرکت بهره برداری مترو بوده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، علی عبداله پور با اشاره به اینکه مترو یکی از مشتریان اصلی مصرف برق است و حدود 94 درصد برق مصرفی آن هم صرف حرکت قطار ها می شود، اضافه کرد: علی رغم اینکه همواره در دستور کار مترو بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی بوده است، ولی مترو در شرایط شیوع ویروس کرونا با کمترین سرفاصله حرکتی ممکن و حداکثر ظرفیت ناوگان برای جابجایی مسافران اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه افزایش مصرف برق در فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، دغدغه گذر از فصل تابستان بدون خاموشی را باز هم پررنگ کرده است، گفت: از کارکرد بی رویه تجهیزات سرمایشی جلوگیری می شود و همکارانم نسبت به کارکرد سامانه تهویه، زمان بندی و بهره برداری آن نظارت می کنند تا بیشترین صرفه جویی انرژی را ببینیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اضافه کرد: مسئولان ایستگاه و سایر متولیان امر با بازدید های دوره ای و ایجاد فرهنگ سازی مناسب نسبت به صرفه جویی انرژی در ایستگاه ها اقدام کرده اند، به نحوی که با رعایت جنبه های ایمنی از خاموش بودن روشنایی زیر سکوها، اتاق های فنی، هواسازها، نیم تونل ها و... در زمان هایی که فعالیتی در این اماکن انجام نمی شود، اطمینان حاصل کنند.

عبداله پور شرح داد: تنظیم ترموستات کولر های گازی برروی 25 درجه، خاموش کردن تمامی وسایل برقی در ساعات غیر اداری، ایجاد آگاهی و آموزش و هم نصب دستورالعمل های مناسب در خصوص مدیریت مصرف برق جهت صرفه جویی و کنترل مصارف انرژی در ساختمان های اداری از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی گفت: مقرر شد در ایستگاه های کم تردد وسایر ایستگاه ها در ساعات خلوت، پله های برقی قدیمی هم مشابه پله های برقی نسل تازه با مد صرفه جویی انرژی به کار گرفته شوند و ضمن اینکه در ساعات خلوت ایستگاه ها، پله های برقی موازی با رعایت تکریم مسافران خاموش می شوند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه گفت: با توجه به داشتن 4 پایانه رو زمینی و بخش هایی از ایستگاه ها و ساختمان های اداری که امکان استفاده از نور خورشید و استفاده از این انرژی خدادادی بوده است و استفاده از این نوع انرژی ادامه دار خواهد بود.

عبداله پورخاطرنشان کرد: همکارانم در پایانه ها و تعمیرگاه ها، ایستگاه ها و در تمامی فضا های شرکت و تجهیزات از منظر صرفه جویی انرژی با رعایت تمامی مسائل فنی، بهره برداری و ایمنی، بازنگری و همگام با سایر ارگان ها و مردم در صرفه جویی برق و مهم تر از آن حفظ محیط زیست اقدام می کنند و این رویه هم با توسعه تکنولوژی ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1745

به "بهینه سازی مصرف انرژی در دستور کار شرکت بهره برداری مترو بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهینه سازی مصرف انرژی در دستور کار شرکت بهره برداری مترو بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید