بهتر است این وسیله ها را با ماشین لباسشویی بشویید

به گزارش ورزش من و تو، ماشین ها زندگی را از گذشته بسیار راحت تر نموده اند. حالا این ماشین می تواند در جاده باشد یا ماشین هایی که رد کارخانه و آشپزخانه به کار گرفته می شوند. از مهم ترین ماشین ها در زندگی روزمره ماشین لباسشویی است. ماشینی که اگر قابلیت های آن را به درستی بشناسیم علاوه بر رخت چرک های روزمره می توان وسیله های دیگر را هم با آن شست و شو داد و کار سخت را آسان کرد. به شدت مراقب باشید که بعضی وسیله ها را هرگز با ماشین لباسشویی نشورید.

بهتر است این وسیله ها را با ماشین لباسشویی بشویید

وسایل ورزشی

در کیف ورزشی می تواند سرشار از عرق و کثیفی باشدو بخش خارجی کیف می تواند از جرم ها و میکروب هایی که در اتاق رخت کن وجود دارند، پر گردد. پس تمام جیب های کیف خود را باز نموده و به دقت ببینید که آیا چیزی درون جیب ها وجود دارد یا نه و با دور آرام و آب سرد ماشین، کیف را بشویید.

پادری

پادری ها از محل هایی است که محل تجمع کثیفی است. برای شستن پادری و فرش ابتدا آن را تکان دهید تا گرد و غبار و خاک آن گرفته گردد. سپس پادری ها را به همراه تعدادی حوله حمام برای اینکه ماشین به خوبی کار کند و در حالت تعادل بماند، داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. دقت کنید که پودر لباسشویی به مقدار نصف لیوان باشد و ماشین با دور آهسته و آب سرد کارکند.

بالش

بالش ها را می توانید ماه یا سالی یک بار با با دور آهسته و آب گرم ماشین بشویید. برای این که مطمئن شوید که بالش ها به خوبی شسته شده و کف صابون ندارند، بگذارید تا برای بار دوم آنها با آب سرد آبکشی شوند. سپس برای خشک شدن مواد درون بالش ها، آن ها را به همراه چند توپ پلاستیکی خشک کننده روی حرارت کم و ملایم خشک کنید.

کفش

شستن کفش همواره کار دشواری است اما می توان با رعایت چند نکته آنها را به ماشین لباسشویی سپرد تا تمیز به شما تحویل دهد. ابتدا بند کفش را باز کنید و برای اینکه بند ها با یکدیگر گره نخورند، آنها را داخل رو بالشی کتانی بگذارید. سپس، کفی درون کفش را بیرون آورده و کفش کتانی را با رو بالشی درون ماشین لباسشویی قرار دهید. اگر نگران هستید که کفش ها خراب شوند، می توانید از چند حوله به هنگام شستن درون ماشین بهره ببرید. مایع شوینده را درون مخزن ماشین بریزید و برای رفع کردن بوی بد کفش ها، کمی سرکه سفید به ماشین اضافه کنید. ماشین را با دور آهسته آب سرد تنظیم کنید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1779

به "بهتر است این وسیله ها را با ماشین لباسشویی بشویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهتر است این وسیله ها را با ماشین لباسشویی بشویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید