برگزاری امتحانات نهایی بعد از تعطیلات عید فطر

به گزارش ورزش من و تو، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری امتحانات نهایی گفت: منتظر تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم؛ اما تصمیم تقریبا گرفته شده و به احتمال زیاد بعد از ماه مبارک رمضان و تعطیلات عیدفطر امتحان را برگزار خواهیم کرد، ممکن است چند روز هم از تعطیلات عید فطر عبور کند اما همین بازه زمانی برای امتحانات پایه دوازدهم مدنظر است.

برگزاری امتحانات نهایی بعد از تعطیلات عید فطر

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، علیرضا کمره ای در جدیدترین اظهارنظرش پیرامون برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم اظهار کرد: مقرر شده است امتحانات پایه دوازدهم به صورت حضوری برگزار گردد.

وی اضافه نمود: در واقع امتحانات در چهار رشته ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم معارف و علوم انسانی و همچنین شایستگی های فنی شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای در پایه دوازدهم حضوری هستند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری امتحانات نهایی گفت: منتظر تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم؛ اما تصمیم تقریبا گرفته شده و به احتمال زیاد بعد از ماه مبارک رمضان و تعطیلات عیدفطر امتحان را برگزار خواهیم کرد، ممکن است چند روز هم از تعطیلات عید فطر عبور کند اما همین بازه زمانی برای دوازدهم مدنظر است.

کمره ای درباره محتوا و حجم امتحان نیز گفت: در پایه دوازدهم شاخه نظری دانش آموزان همه کتاب را مطالعه می نمایند اما با توجه به اینکه ممکن است در پاره ای موارد دانش آموزان همه کتاب را مطالعه نکرده باشند، در امتحانات نهایی 80 درصد دروس را مبنای امتحان 20 نمره ای قرار داده ایم. البته با توجه به آموزش های متنوعی که در این مدت ارائه شده و زحماتی که کشیده شده است ما 4 نمره انتخابی از یک پنجم باقی مانده دروس درنظر می گیریم که یک امتیاز برای کسانی است که مطالعه بیشتری داشته اند، اما اگر کسی فقط روی 80 درصد متمرکز شده می تواند 20 نمره را دریافت کند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با شبکه خبر، درباره اینکه آیا کنکور سراسری هم مشمول این حذفیات خواهد بود؟ اظهار کرد: بله، جلسات مختلفی با سازمان سنجش داشتیم و روی 80 درصد به صورت شفاهی توافق کردیم و توافق مکتوب را نیز انجام خواهیم داد و اعلام نهایی با سازمان سنجش است، ولی دانش آموزان می توانند اطمینان داشته باشند که توافق اجرا شده و زمان کنکور هم 20 روز بعد از آخرین امتحان نهایی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 938

به "برگزاری امتحانات نهایی بعد از تعطیلات عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری امتحانات نهایی بعد از تعطیلات عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید