البرادعی: السیسی با تغییر قانون اساسی مصر مخالفت کند

به گزارش ورزش من و تو، سیاستمدار برجسته مصر از رئیس جمهور این کشور خواست تا از همتای موریتانیایی خود الگوبرداری نموده و مخالفت خود با تغییر قانون اساسی را اعلام کند.

البرادعی: السیسی با تغییر قانون اساسی مصر مخالفت کند

به گزارش گروه بین الملل ورزش من و تو، محمد البرادعی سیاستمدار سرشناس مصری و معاون سابق رئیس جمهور این کشور از عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور فعلی مصر خواست تا همانند محمد ولد عبدالعزیز همتای موریتانیایی مخالفت خود با تغییر قانون اساسی را اعلام کند.

البرادعی در صفحه توئیتر خود نوشت: رئیس جمهور باید همانند همتای موریتانیایی خود مخالفتش با اصلاحات غیرقانونی در قانون اساسی را اعلام کند.

وی اضافه نمود: اگر السیسی می خواهد به این گفته خود درباره تبادل قدرت مبنی بر اینکه مجالی برای دیکتاتوری در مصر نیست و این یکی از دستاوردهای انقلاب و قانون اساسی است عمل کند و اگر می خواهد کشور بیشتر از این دچار دودستگی نشود باید با تغییر قانون اساسی مخالفت کند.

البرادعی که از چهره های سرشناس انقلاب 25 ژانویه مصر بود، در سال 2013 پس از عزل محمد مرسی نخستین رئیس جمهور منتخب پس از سرنگونی رژیم حسنی مبارک، به عنوان معاون عدلی منصور رئیس جمهور موقت مصر انتخاب شد اما پس از کشتار طرفداران مرسی در دو میدان النهضه و رابعه العدویه در اعتراض به این کشتار از سمتش استعفا کرد.

موافقت اخیر مجلس مصر با تغییر بعضی بندهای قانون اساسی از جمله تمدید دوره ریاست جمهوری از چهار سال به شش سال، با انتقاد معارضان و فعالان مصری روبرو شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 159

به "البرادعی: السیسی با تغییر قانون اساسی مصر مخالفت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "البرادعی: السیسی با تغییر قانون اساسی مصر مخالفت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید