افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای تهران

به گزارش ورزش من و تو، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش موقتی غلظت آلاینده های ازن و ذرات معلق در هوای تهران طی چهارشنبه 13 شهریور کاهش موقتی کیفیت هوا را به دنبال دارد.

افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای تهران

به گزارش ایسنا، بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران، با کاهش میزان ناپایداری جوی در نخستین ساعات امروز (13 شهریور) و همراه با ازدیاد تردد خودروها طی صبح شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها طی برخی ساعات فراهم می گردد.

به تدریج با رشد ناپایداری روزانه برای برخی ساعات، وزش باد انتظار می رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد. همچنین طی برخی ساعات بعد از ظهر بین ساعات 14 تا 18 افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می گردد که سبب کاهش موقتی کیفیت هوا در برخی مناطق می گردد.

همراه با کاهش میزان ناپایداری جوی طی شب و همزمان با اوج تردد خودروها بر غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزوده می گردد و وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران به طور موقت در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار می گیرد.

با تداوم این وضعیت جوی تا ساعات آغازین فردا (14 شهریور) شرایط برای افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبح فراهم می گردد که کاهش موقتی کیفیت هوا در برخی مناطق را به همراه دارد. همچنین برای بیشتر ساعات فردا جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف انتظار می رود و با توجه به افزایش جزیی دما احتمال افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می گردد. وزش باد در برخی ساعات بعد از ظهر نیز افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه دارد.

بر این اساس انتظار می رود در برخی ساعات فردا بر غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق به طور موقت افزوده گردد که به تبع آن برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس در برخی مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 85 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 78 همچنان در شرایط سالم است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 347

به "افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید