اسلامی: با افزایش تعداد تیم های لیگ بسکتبال موافقم

به گزارش ورزش من و تو، یک کارشناس بسکتبال ایران گفت: برای این که لیگ برتر بسکتبال رشد کیفی کند، ابتدا باید چند سال از نظر کمی رشد کند سپس با افزایش تعداد تیم ها موافق هستم.

اسلامی: با افزایش تعداد تیم های لیگ بسکتبال موافقم

محمدرضا اسلامی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد همکاری اش با تیم مس کرمان در فصل نو لیگ برتر بسکتبال، توضیح داد: خوشبختانه امسال شرایطی بود که من در استان خودم و با تیم مس کرمان کار کرده و در خدمت همشهری های خودم باشم. سعی داریم بسکتبال کرمان را نسبت به سال های گذشته توسعه دهیم و با افزایش بودجه 17 درصدی، امیدواریم این اتفاق رخ دهد هرچند که به خاطر شرایط ارزی در کشور، کار سخت است.

او ادامه داد: در راس مدیریت باشگاه تغییراتی داشتیم که نگاه شان به رشته های به جز فوتبال نگاه قابل احترامی است و قصد دارند تا مس کرمان را در رشته هایی چون بسکتبال و هندبال توسعه دهند. برای این تیم برنامه سه ساله داریم و امسال می خواهیم نهایت استفاده را از بازیکنان بومی کنیم و فقط در پست هایی که نیاز داشتیم بازیکن بیرونی بگیریم. متاسفانه امسال قراردادها نزدیک چهارصد درصد افزایش یافت و قرارداد بازیکنان سه چهار برابر شد که کار را سخت می کند. وقتی بودجه شما فقط 17 درصد افزایش می یابد و قرارداد بازیکنان چند برابر می شود، طبیعتا کار سختی برای بستن قرارداد دارید.

سرمربی تیم بسکتبال مس کرمان گفت: سعی کردیم در حد توان بازیکنان خوب و با انگیزه را جذب کنیم و تمرینات خوبی داریم. تلاش داریم این بازیکنان را در فصل جاری توسعه دهیم و سال دوم تیم خوبی ببندیم تا جزو پنج تا شش تیم اول باشد. در سال سوم هم تیمی را می بندیم که کسب سکو کنیم . ان شاءالله این برنامه با همراهی مدیریت باشگاه عملی شود.

او در مورد شرایط بازیکنان مس کرمان از نظر مبتلا بودن یا نبودن به ویروس کرونا هم توضیح داد: متاسفانه سال گذشته که بنده در تیم شورا و شهرداری قزوین بودم، از بحث کرونا و مریضی همسر یکی از بازیکنان خود بسیار آسیب دیدیم، اما امسال با وجود شرایط سخت کرونا در کرمان هم سعی کردیم با برنامه بهداشتی خوب و ضد عفونی کردن، شرایط خوبی فراهم کنیم و خوشبختانه با همکاری خوبی که داشته ایم همه بازیکنان را هم واکسینه می کنیم. به نظرم با این عمل نگرانی ما کم تر می شود.

اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا لیگ ایران ظرفیت 16 تیم را دارد؟ اظهار کرد: توسعه لیگ همیشه به دو صورت اتفاق می افتد. کمی و کیفی. اگر می خواهیم لیگ را از نظر کیفی ارتقاء دهیم، ابتدا باید دو سه سال دوره کاشت را پشت سر بگذاریم که این بالا بردن تعداد تیم ها قدم مناسبی در این راستا است. متاسفانه در سال های گذشته لیگ با 9 تا 8 تیم برگزار می شد، شاید با این تعداد تیم کیفیت بازی ها بالاتر بود، اما در طولانی مدت به بسکتبال ضربه زد و ما الان حتی بازیکن جوان خوب برای جایگزین کردن با با تجربه های در تیم ملی نداریم. من با این افزایش تعداد تیم موافق هستم.

او گفت: من فکر میکنم برای توسعه کیفی نیاز داریم که ابتدا ثباتی را در تعداد تیم ها ببینیم و تیم های بیش تری را که واقعا مثل باشگاه کار می کنند وارد لیگ کنیم. به نام مثال باشگاه هایی مثل مس کرمان و رفسنجان، ذوب آهن و سپاهان اصفهان و ... که واقعا باشگاه هستند. این باشگاه ها می توانند یواش یواش کیفیت لیگ را هم بالا ببرند. من فکر میکنم اتفاق خوبی است که تعداد تیم ها بالا رفته است. شاید چند سال مشکل سطح کیفی بازیکنان را داشته باشیم، اما رفته رفته شاهد تغییرات و کیفی شدن لیگ خواهیم شد.

اسلامی در پایان، راجع به احتمال جذب بازیکن خارجی از طریق مس کرمان هم گفت: باید ببینیم شرایط چگونه خواهد بود. مسلما تیم هایی که نتوانستند ملی پوش و بازیکن تاثیرگذار جذب کنند مجبورند نیازهای خود را با جذب بازیکنان خارجی برطرف کنند. ماهم نیم نگاه داریم اما باید تیم به یک ثبات فنی برسد تا تصمیم نهایی را بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1744

به "اسلامی: با افزایش تعداد تیم های لیگ بسکتبال موافقم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: با افزایش تعداد تیم های لیگ بسکتبال موافقم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید